Viimsi/Tallinna Ülikool ja TBD Pharmatech/Kastre lisasid tabelisse kolm punkti

Mõlemad täna toimunud naiste Meistriliiga mängud lõppesid kolme geimiga, kui võiduni jõudsid TBD Pharmatech/Kastre ja Viimsi/Tallinna Ülikool.

Pärnu Spordikool ei suutnud pikale kaotusteseeriale punkti panna, jäädes Viimsi koolis peetud mängus 0:3 (15:25, 20:25, 15:25) tulemusega alla koduvõistkond Viimsi/Tallinna Ülikoolile. Võitjate ridades tänavuse hooaja esimese mängu pidanud Eva Liisa Kuivonen panustas võitu 18 punkti ja näitas kohtumise parimat kesutegurit +9. Annika Holland tõi Pärnu esindusele 8 punkti.

Pärnu naiskond jäi hätta võõrustajate servidega, kui endale lasti lüüa 17 ässa. Pärnu naiskond saavutas servil kuus punkti. Koduvõistkond oli selgelt parem ka rünnakul, lahendades punktiks 40% rünnakutest. Pärnu esinduse sama näitaja oli 25%. Üheksa punkti kogunud Viimsi/Tallinna Ülikool jätkab turniiritabelis seitsmendal kohal, kümnenda jätjestikuse kaotuse saanud Pärnu Spordikool hoiab kuue punktiga kaheksandat kohta.

Viljandis peetud mängus omas koduvõistkond Viljandi Metall avageimis 24:22 seisul kaht geimpalli, kuid kumbagi neist koduvõistkond realiseerida ei suutnud – neli järjestikust punkti võitnud TBD Pharmatech/Kastre kallutas tasavägise geimi 26:24 tulemusega enda kasuks. Võõrustajad napist geimikaotusest enam ei kosunud, kui teises geimis koguti vaid 18 ja kolmandas samuti 18 punkti, mis tähendas TBD Pharmatech/Kastre 3:0 (26:24, 25:18, 25:18) mänguvõitu.

Lill Kandimaa tõi võitjatele 12, Elina Lebedeva 11 ja Kairin Tammel samuti 11 punkti. Kelly Metsamärt rõõmustas kodupublikut 13 punktiga. Blokipunkte märgiti külalistele seitse ja viljandlanandele üks, serviässade arvestuses olid võitjad paremad punktidega 9-7. Koha võrra viiendaks tõusnud TBD Pharmatech/Kastre on kogunud 15 ja neljandal kohal püsiv Viljandi Metall 16 punkti.

Teisipäeval kell 18.45 võõrustab turniiritabeli kuues naiskond Audentese SG/Noortekoondis Viljandi Metalli.