Viiendas geimis seitse järjestikust punkti kogunud TBD Pharmatech/Kastre alustas poolfinaalseeriat võidukalt

Naiste karikavõistluste esimene poolfinaalmäng pakkus pealtvaatajatele viiegeimilise vastasseisu, mis lõppes TBD Pharmatech/Kastre võiduga esiliigas mängiva Dorpat/Tartu vald/TKSK üle.

Kaks tundi kestnud kohtumise esimeses geimis loovutas koduvõistkond Dorpat/Tartu vald/TKSK külalistele 22 ja teises 16 punkti. Seejärel tõid külalised mängu pöörde, võites kolmadna geimi 25:15 ja neljanda samuti 25:15 tulemusega. Ühepoolseks kujunenud viiendas geimis tegi TBD Pharmatech/Kastre 2:4 kaotusseisus 7:0 vahespurdi ning võitis geimi 15:8 ja kogu kohtumine seega 3:2 (22:25, 16:25, 25:15, 25:15, 15:8) paremusega.

Kohtumise kokkuvõttes oli võistkondade erinevus rünnakuprotsendil 7 (TBD Pharmatech/Kastrel 41% ja Dorpat/Tartu vald/TKSKl 34%). Eriti silmapaistvalt tegutsesid võitjad kolmandas geimis, realiseerides 53% tõstetest. Esimeses geimis oli see number 37, teises 30, neljandas 45 ja viiendas 44 protsenti. Blokis jäid kaotajad peale punktidega 11-6, pallingul omakorda 13-4 võitjad.

TBD Pharmatech/Kastre poolel kogusid kahekohalise punktisumma neli pallurit, edukaim oli 22-ga Kairin Tammel, kelle efektiivsus oli +9. Elina Lebedeva lisas 21, Lill Kandimaa 16 ja Kadi Kalm 14 punkti. Dorpat/Tartu vald/TKSKle tõi Laura Laas 17, Helerin Hansman 12 ja Laura Reiter 11 punkti.

Korduskohtumise peavad naiskonnad 6. detsembril kell 19.30 Tartu Ülikooli spordihoones. Dorpat/Tartu vald/TKSK vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu, 3:2 võit viib vastasseisu kuldsesse geimi. Ülejäänud tulemused viivad esikohamatšile omakorda TBD Pharmatech/Kastre. Teises poolfinaalis on vastamisi Rae Spordikool/VIASTON ja tiitlikaitsja TalTech, kes mängivad esimest korda 30. novembril kell 17.30 Jüri spordihoones. Teistkordselt minnakse vastamisi 6. detsembril kell 19 TalTechi spordihoones.