TalTech jätkab täiseduga, Audentese SG/Noortekoondis võitis viiegeimilise mängu

Optibet naiste Balti liiga tänane võistluspäev kujunes Eesti võistkondadele võrreldes eilsega mõnevõrra edukamaks, kui täna teeniti kaks võitu.

Võõrsil tiitlikaitsja Kaunasega mänginud Barrus/Võru Võrkpalliklubi oli kolmandas geimis sepistamas üllatust, asudes 25:24 juhtima ja omades seega geimpalli. Võõrustajad suutsid selle siiski neutraliseerida ja võtta 27:25 geimivõiduga 3:0 (25:15, 25:15, 27:25) mänguvõidu.

Võrulannade ridades jõudis kahekohalise punktisummani vaid Hanna-Liisa Ilves, kes lahendas punktiks üheksa rünnakut (efektiivsus 45%) ja lõi kaks serviässa. Kodusaalis mänginud Kaunase naiskond oli parem kõigis neljas peamises statistilises elemendis – rünnakul 49%-30%, servi vastuvõtul 56%-47%, blokipunktides 7-1 ja serviässades 9-5.

Leedus pidi kaotusega leppima ka eelmise hooaja finalist Tartu Ülikool/Bigbank, tunnistades Jonavos Aušrine 3:1 (25:21, 17:25, 25:9, 25:15) paremust. Kohtumise statistika hetkel kättesaadav ei ole.

Hooaja teise võidu võtnud Audentese SG/Noortekoondis oli kolme geimi järel 1:2 kaotusseisus, kuid neljandas ja viiendas geimis Riia Stradina Ülikool/MVSile võimalust ei antud ja võeti kodupubliku rõõmuks 3:2 (21:25, 28:26, 27:29, 25:10, 15:8) võit. 54 tõstet saanud Carmel Vares realiseeris neist 23 (43%), lõpetades vastasseisu 26 (+13) punktiga. Karlotta Kattai lisas 15, koguni kuus ässa löönud Roosi Brigita Toom 11 ja Kadri Kangro 10 punkti. Võõrustajad olid paremad rünnakul (36%-30%), servi vastuvõtul (43%-36%) ja serviässade arvestuses (13-9). Mängu kordus on nähtav SIIN.

Kahe Leedu naiskonna kõrval täiseduga jätkav TalTech/Tradehouse loovutas Riia Võrkpallikoolile geimi, kuid ülejäänud kolmes geimis mängiti Läti naiskond üle – koduseinte toetusel saavutas TalTech 3:1 (25:20, 26:24, 22:25, 25:20) võidu. Võõrustajate võitu andis suurima panuse 20 punkti toonud Marily Lass, kelle efektiivsusnäitaja oli +11. Milja Raitis assiteeris 16, Kätriin Põld 15, Dzintra Lember 13 ja Eliisa Peit 10 punktiga. Võõrustajad tegid hea etteaste blokis ja rünnakul, kus koguti vastavalt 13 punkti ja näidati 43-protsendilist efektiivsust. Lätlannade samad näitajad olid 5 ja 36%. Tõrvatilgana meepotis olid TalTechi 16 serviviga, Riia naiskond eksis servil seitsmel korral. Mängu saab uuesti vaadata SIIN.

Kaunasel, Jonavos Aušrinel ja TalTech/Tradehouse`il on parimatena koos täisedu kuus punkti, konkurentidest enam mänge pidanud Audentes SG/Noortekoondis hoiab viie punktiga neljandat kohta. Optibet naiste Balti liiga jätkub järgmisel nädalavahetusel.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN