Vennad Rikbergid kohtuvad Aadu Luukase karikavõistlustel: põhimõtteline duell, siseinfo ja kaks eri plaani

Nädalavahetusel peetakse Aadu Luukase karikavõistlustel veerandfinaale ja selgub esimene poolfinalist.

Kõikides veerandfinaalpaarides on vastamisi üks meistriliiga ja üks esiliiga meeskond. Tiitlikaitsja Tartu Bigbank kohtub läbi eelringi edasi pääsenud Eesti Maaülikool/Structuraga. See paar on eriline seetõttu, et meeskondade peatreeneriteks on vennad Alar ja Rait Rikberg, kes pole varem sel moel omavahel mõõtu võtnud.

Selle paari avamäng toimub laupäeval, 4. novembril kell 18.30 Maaülikooli spordihoones ning korduskohtumine pühapäeval, 5. novembril kell 13.00 Tartu Ülikooli spordihoones. 

Maaülikooli meeskonna peatreeneriks olev Rait Rikberg tõdeb, et favoriidikoorem asub venna juhendatava Bigbanki õlul.

“Korra küsisin talt, et kas ta kaotada kardab ka, vastas, et ei karda. Eks see loogiline ka on, seal on korralik treenituse ja taseme vahe. Aga eks meil on oma väikesed eesmärgid ja arvan, et mänguks võiks minna siis, kui Bigbank hakkab varumehi kasutama. Minu tiimis on tegelikult ägedaid kujusid, kes mängiksid ka meistriliiga taseme välja, aga ühel või teisel põhjusel nad seal mängida ei soovi või ei saa. Aga punt on lahe ja mul on mehi, keda on pealtvaatajatel kindlasti äge vaadata ja kel on piisavalt taset. Päris rongi alla me kokkuvõttes loodetavasti ei jää. Omad probleemid on meil ka, nii on mul sel hooajal kasutada vaid üks sidemängija – Tauri Sulg – kes on minust peajagu lühem ning on blokis natukene keeruline majandada,” selgitab endine mängumees.

Rikberg ütleb, et väga selget käekirja tal veel selles ametis välja kujunenud pole. “Olen nii lühikest aega seda tööd teinud. Pigem proovin mängida nii nagu ma ise mängijana nägin, mis võiks edu tuua. Kindlasti vastavalt vastasele – kui vastas on eeldatavalt nõrgem meeskond, siis püüame vähe eksida ja blokis-kaitses tugevad olla. Aga kui Bigbanki vastu läheme, peame ka servijoone taga suuremaid riske võtma. Samamoodi ka rünnakul, sest nende vastu nii ei saa, et hoiad palli mängus ning eeldad, et vastane eksib,” teab ta.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg sõnab veerandfinaali eel, et venna vastu mängida on omamoodi kogemus.

“See on ideaalne asjade kokkulangevus. Kui otsida esi- ja meistriliiga meeskondade vahelisest duellist midagi põhimõttelist, siis meile mängis loos selle kätte. Sellega olen väga rahul, oma venna vastu on mängida on huvitav kogemus. Mõistan muidugi, et meie oleme favoriidid ja loodan, et me seda ka õigustame. Nende eelis on see, et seal on lisaks Raidule veel mehi, kes teavad väga täpselt minu mängustiili ja eks nüüd näha ole, kas nad oskavad seda siseinfot meie vastu ka ära kasutada,” räägib juhendaja, kes tahab mänguaega anda ka vahetusmeestele.

“Tahan koosseisuga varieerida ja leida noorematele mänguaega. Aga kaks mängu on järjest ja häda korral jätab teine kohtumine veel vangerdamisruumi. Ma ei usu, et midagi väga lihtsat on mõtet oodata, meie poole pealt on võtmesõnaks keskendumine. Et ei mindaks selle mõttega peale, et nüüd on vastas esiliiga ja tuleb lihtsalt. Eelmisel aastal oli sama paar ja seal olid hetked, kus me olime hädas. Õnneks suutsime kiirelt reageerida ja sama ootan ma ka seekord. Tulemuse osas me mõistagi muust ei mõtle, kui järgmisse ringi pääsemisest,” lisab ta.

Ülejäänud veerandfinaalpaarid: Pärnu Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool, Selver/TalTech ja Advokaadibüroo Premium/Rae vald ning Võru Barrus Võrkpalliklubi ja Põltsamaa Võrkpalliklubi.

4. novembril peetakse seeria avakohtumised ka Tallinna Ülikooli ja Pärnu vahel, mäng Tallinna Ülikooli spordihoones algab kell 18.00. Korduskohtumine peetakse 16. novembril kell 19.00 Pärnus.

Võru Barrus ja Põltsamaa lähevad avamängus vastamisi laupäeval kell 17.00 Võrus ning korduskohtumine 15. novembril kell 17.00 Põltsamaal.

Selver/TalTech ning Advokaadibüroo Premium/Rae vald võtavad esmakordselt mõõtu pühapäeval, 5. novembril kell 14.00 Kindluse spordihoones. Teine mäng toimub TalTechi spordihoones 15. novembril kell 17.00.

Otsepilti näeb mängudest alates poolfinaalidest.

Karikavõistlustel mängitakse kõigis paarides kuni finaalini kahemängulised seeriad. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Naiste ja meeste finaalid mängitakse 16. detsembril Pärnus.

Vaata ajakava ja tulemusi.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: