Mängu tagasi tulnud TBD-Biodiscovery Tartu avas punktiarve

Naiste Meistriliigas läksid vastamisi lähikonkurendid, kui enne tänast neljandal kohal paiknenud Barrus/Võru Võrkpalliklubi võõrustas koht madalamal asunud TBD-Biodiscovery Tartut. Tasavägise mängu kallutas enda kasuks Võru naiskond.

Avageim kuulus kodupubliku rõõmuks 25:23 tulemusega võrulannadel. Teises geimis oli külalistel 24:22 seisul kasutada kaks geimpalli, kuid võõrustajad tulid raskest seisust välja ja jõudisd 26:24 paremusega mänguvõidust ühe geimivõidu kaugusele. Kolmandas geimis olid mõlemal naiskonnal omad võimalused, mis andsid lõpuks 31:29 geimivõidu külalistele. Tasavägine heitlus jätkus ka neljandas geimis, mis lõppes tartlannade 27:25 võiduga. Viiendas geimis hoidis koduvõistkond initsiatiivi algusest peale, võttes 15:9 paremusega 3:2 (23, 24, -29, -25, 9) võidu.

Võrulannade võidus oli suurimaid teeneid Hanna-Liisa Ilvesel, kes kogus 23 punkti ja jäi 14-ga plussi. Salme Adeele Hollas toetas omasid 18, Liis Kranich 11 ja Margot Saharov samuti 11 punktiga. Helerin Hansman tõi külalistele 18, Lisette Pihor 16, viie blokiunktiga säranud Laura Laas 15 ja Liisa-Lotta Jürgenson 10 punkti.

Mõlemad naiskonnad olid rünnakul võrdsed, kui rünnakuid lahendati 28-protsendiliselt. Kuigi Tartu esindus lõi 12 ässa, siis servivigu kogunes 18. Võru võistkonnad samad näitajad olid 8 ja 7.

Kahe kaotuse kõrvale teise võidu saavutanud Barrus/Võru Võrkpalliklubi jätkab turniiritabelis neljandal koha, olles noppinud kuus punkti. Kolme kaotusega alustanud TBD-Biodiscovery Tartu avas täna punktiarve, mis annab viienda koha. 6. novembril võõrustab turniiritabeli liider Tartu Ülikool/Bigbank seitsmendal real paiknevat Rae Spordikool/Viastonit.