U20 noormehed jäid koduse EM-valikturniiri viimases mängus alla Ukrainale

Täna pidas viimase mängu Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Eesti noormeeste U20 koondis, kes sai Ukraina vastu 0:3 (12:25, 15:25, 19:25) kaotuse ning kohta finaalturniirile ei teeninud.

Päeva esimeses kohtumises alistas Rumeenia 3:2 (13:25, 25:22, 25:23, 20:25, 15:12) Hollandi.

Eesti lõpetas C-alagrupi ühe võidu ja kahe kaotusega, mis andis 3 punkti ja kolmanda koha. Esimene oli täiseduga Ukraina (9 punkti), teine ühe võiduga Holland (4 punkti) ning neljas samuti ühe võidu saanud Rumeenia (2 punkti).

Kokku on viis alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning lisaks kõikide alagruppide peale kolm paremat teise koha saajat.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseise.

Eesti koondise peatreener Rando Ringmets ütles, et Ukraina vastu oli edu loota raske, ent mitte võimatu. Ta võttis koduse turniiri kokku ja kinnitas, et sellest koondisest on peale kasvamas mitu mängumeest.

Rando Ringmetsa intervjuu:

Eesti koondise algkoosseis: Tristan Urb, Andres Jefanov, Joosep Kurik, Tristan Täht, Robin Puss, Marten Stopkin, libero Sten-Markus Taasväli.

Taas oli Nord spordihoonesse kogunenud Eesti meeskonda toetama täissaali jagu publikut, kes omadele häälekalt kaasa elasid. Ent võimas Ukraina koondis asus Maksym Tonkonohi rünnaku järel esimest geimi 8:2 juhtima ja kasvatas õige pea edu 14:6-le. Geimi võitsid ukrainlased tulemusega 25:12.

Teist geimi alustas kodumeeskond väga võitluslikult, minnes Joosep Kuriku kavala löögi järel ette 3:2. Seda geimi alustas diagonaalis Andres Jefanovi asemel Kaspar Timusk. Ukraina läks aga õige pea taas oma teed, juhtides Tähe eksimuse järel 13:7. Eesti poolel tehti mitmeid vahetusi, kui platsil käisid Ranel Rahuoja, Karl Erik Läänaru, Andris Vahula ja Mati Juus. Geim läks kindlalt Ukrainale – 25:15.

Sama koosseis jätkas Eesti poolel ka kolmandas vaatuses. Ukrainlased pääsesid Ruslan Chervatiuki temporünnaku järel 12:6 ette ning ka seekord võitjas kahtlust ei tekkinud. Ukraina võidunumbrid olid 25:19.

STATISTIKA: Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis 8 punkti (+2) toonud Kaspar Timusk, Joosep Kurik panustas 6 punkti (+0) ning Mati Juus tõi 3 silma (+1). Eesti vastuvõtt oli 32%, rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt, blokiga teeniti 3 punkti ning servil löödi 2 ässa ja eksiti 11 pallingul.

Ukraina parim oli 13 punktiga (+10) Maksym Tonkonoh. Ukraina vastuvõtt oli 54%, rünnak 53%, blokk saadi Eesti rünnakutele ette 13 korral ja servil löödi 9 ässa ning eksiti 15 servil.

Eesti koondise koosseis turniiril: Andris Vahula, Tristan Urb, Andres Jefanov, Tristan Täht, Joosep Kurik, Ranel Rahuoja, Mati Juus, Robin Puss, Sten-Markus Taasväli, Jost Artur Talvist, Kaspar Timusk, Marten Stopkin, Rasmus Piisang, Karl Eerik Läänaru.

Peatreener Rando Ringmets, abitreener Madis Kesküla, statistik Mihkel Sagar, füsioterapeut Liisi Sakala.