Aadu Luukase karikavõistluste esimene finalist on Tartu Bigbank!

Täna selgus esimene finalist Aadu Luukase karikavõistlustel, kui Tartu Bigbank alistas poolfinaalis teistkordselt Pärnu Võrkpalliklubi ning pääses finaali.

Nüüd saab ka öelda, et karikafinaal nii meestele kui naistele toimub 22. detsembril just Tartu kodusaalis, sest karikafinaalid peetakse eelmise hooaja Eesti meistrivõistluste arvestuses kõrgema asetusega finalisti kodusaalis.

Tartu oli avamängus Pärnust üle olnud tulemusega 3:0 ja sama skooriga lõppes ka tänane mäng – 3:0 (26:24, 25:12, 25:23).

Tartu peatreener Alar Rikberg andis täna mänguaega kõigile meestele, võitjate poolel kogusid nii Martti Juhkami kui Valentin Kordas kumbki 10 punkti (+6 ja +9), Taavet Leppik lisas 7 punkti (+3).

Tartu meeskond lõi täna 9 ässa (eksiti 9 pallingul), millest 3 läks Juhkami arvele. Blokiga teeniti 6 punkti, vastuvõtt oli 57% ja rünnak 55%.

Pärnu kasuks tõi Markus Uuskari 17 punkti (+8), Boris Žuhov lisas 13 (+4) silma. Pärnu vastuvõtt oli 50%, rünnakuid lahendati 52-protsendiliselt, blokist saadi 5 ja servilt 1 punkt (13 viga).

Bigbanki vastaseks karikafinaalis on kas Tallinna Selver või TalTech, selle paari avakohtumise võitis 3:2 Selver. Kordusmäng toimub 15. detsembril kell 19.30 Sõle spordikeskuses.

Vaata tulemusi ja ajakava.

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: