U18 koondis alustab EEVZA turniiri: peatreener Tatrik läheb kogenud koosseisuga edasipääsu püüdma

Esmaspäeval alustab Eesti neidude U18 koondis Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) turniiri Lätis. 

Eesti neiud kohtuvad turniiril Leedu, Poola, Aserbaidžaani, Gruusia, Läti ja Ukraina eakaaslastega. Kõik mängivad omavahel korra läbi, turniiri võitja tagab otse koha 2024. aasta U18 EM-finaalturniirile. Kohad 2.-5. mängivad kevadel EM-valiksarja teises ringis.

Selle aasta kevadel tagas siis veel U17 vanuseklassis mänginud suuresti sama koondis Euroopa meistrivõistluste valiksarja teisest ringist pääsu 2023. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. EMil saadi alagrupis üks võit, ent mängiti Euroopa tippu kuuluvate naiskondadega kui võrdne võrdsega – nii Serbia, Poola kui Hollandiga mängiti viis geimi.

Peatreener Raigo Tatrik sõidab EEVZA turniirile 14 mängijaga. Kaasa ei sõida seni üheks peamiseks rünnakujõks olnud Marta-Mia Ploomipuu, kes taastub hüppeliigesevigastusest. “Aga eks meil on teisi mängijaid, kes suudavad taset hoida ja saame hakkama. Spetsiaalset ettevalmistust pole me üheskoos seekord teinud, selleks ei olnud lihtsalt võimalik aega leida, sest mängugraafik on kõigil nii tihe. Enamik mängib juba meistriliiga tasemel, lisaks noortemängud. Seetõttu on tüdrukutel aga mängukogemust palju ja kõik peaks olema heas vormis. Lisaks on suur osa koosseisust juba rahvusvahelisel tasemel samuti üsna kogenud ja koos mänginud ka, loodame mõne võidu ikka saada,” sõnas juhendaja, kes tahab igal juhul pääseda järgmisse ringi.

“Loomulikult on eesmärk teine ring, Poola on kindlasti võimas, aga tüdrukutel on tänaseks teadmine, et nad on kõigi nö suurte riikidega mänginud korralikult ja aukartust pole. Läheme ja proovime ka Poolat natuke üllatada. Avamäng Leeduga võiks hästi õnnestuda, siis oleks hea algus tehtud ja mõnusam edasi minna. Peame treeneritega ka mänguaega mõistlikult jaotama, sest kuus kohtumist on korralik koormus.”

Oma naiskonna trumbiks peab Tatrik ühtlast taset. “Et meil võimu väga palju pole, peame selle muuga kompenseerima – hea serv ja hea üldmäng on ühed märksõnad,” sõnas ta.

Koondise koosseis EEVZA turniiril: Freia Liisa Palk, Lisandra Tatrik, Hannemai Hanimägi, Mirjam Karoliine Kask, Marie Miilen, Brita Männilaan, Gertu Koik, Rebecca Pent, Anette Arak, Roosi Brigita Toom, Heidi Vahula, Kertu Stamm, Heleri Soodla, Marii Koppel.

Peatreener Raigo Tatrik, abitreenerid Anatoli Kuprijanovitš ja Jaanika Jakobson, mänedžer/statistik Mihkel Sagar, füsioterapeut Annabel Kutman. 

Eesti koondise ajakava:

20.11 kell 15.00 Eesti – Leedu

21.11 kell 11.00 Poola – Eesti

22.11 kell 13.30 Eesti – Aserbaidžaan

23.11 kell 11.00 Gruusia – Eesti

24.11 kell 16.00 Eesti – Läti

25.11 kell 13.30 Ukraina – Eesti

Vaata kogu ajakava ja tulemusi. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: