U17 koondis pidi tasavägise mängu järel Kreekalt vastu võtma 2:3 kaotuse

Montenegros Podgoricas toimuval noormeeste U17 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril osalev Eesti koondis sai täna ülimalt tasavägises kohtumises Kreeka vastu kirja 2:3 (13:25, 26:24, 25:23, 23:25, 9:15) kaotuse.

Kui Eesti noormeeste jaoks raskelt kulgenud avageim välja arvata, oli mäng võrdsete võitlus, kus geimide saatus otsustati päris lõpus. Otsustavas viiendas vaatuses jäi aga Eesti meeskond pärast 3:3 seisu tagaajaja rolli, õige pea pääsesid kreeklased 8:5 eduseisu ning seda enam käest ei antud. Geim läks Kreekale tulemusega 15:9 ja mäng võideti seega 3:2.

STATISTIKA: Eesti poolel kogus koguni 28 punkti (+21) Joosep Kurik, Andres Jefanov lisas 16 silma (+2) ja Carl Kreek 10 punkti (+4) ning Joonah Marten Üprus 7 silma (+7). Eesti vastuvõtt oli 34%, rünnak 40%, blokist saadi 7 (4 blokki pani Kurik) ja servilt 5 punkti (3 ässa sai kirja Regan Rohumets).

Kreeka parimaks kerkis 29 silmaga (+25) Stavros Konstantinos Mouchilas. Kreeklaste vastuvõtt oli 24% ja rünnak 48%, blokist saadi 12 ja servilt 7 punkti (16 viga).

Eestil on nüüd kirjas kaks võitu ja kolm kaotust ja kuus punkti, millega ollakse 7. kohal.

Homme on Eesti meeskonnal puhkepäev, ülehomme kell 13.30 kohtutakse Austriaga. Otsepilti näeb MNT sport TV YouTube´i kanali vahendusel.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Eesti meeskonna koosseis EMil: Regan Rohumets, Andreas Voit, Mattias Püvi, Carl Kreek, Hendrik Hollas, Jesper Neuhaus, Patrick Saimre, Aleks Antsi, Joonah Marten Üprus, Georg Kutser, Ruudi Türkson, Joosep Kurik, Aksel Aavik, Andres Jefanov.

Peatreener Tauno Lipp, abitreenerid Timo Kuus ja Karlo Remy Kallend, statistik Kermo Basov, füsioterapeut Teet Meerits, mänedžer Laura Milk.