U17 koondis andis Ukrainale kõva lahingu, ent pidi vastu võtma kaotuse

Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel Gruusias Tbilisis kohtus Eesti U17 noormeeste koondis täna Ukrainaga ja pidi vastu võtma 1:3 (17:25, 18:25, 27:25, 20:25 ) kaotuse.

Kolmanda geimi lõpus suutis Eesti meeskond teha uskumatu tagasituleku, jõudes 16:23 kaotusseisust 23:23 viigini ning pööras geimi lõpuks enda kasuks 27:25. Neljandas vaatuses aga enam püssirohtu ei jagunud ja Ukraina teenis võidu.

Eesti meeskonna resultatiivseimatena tõid Tristan Täht ja Mati Juus kumbki 10 punkti (+2 ja -2), Ranel Rahuoja lisas 8 punkti (+6). Eesti vastuvõtt oli 41%, rünnakuid lahendati 31-protsendiliselt, blokipunkte saadi 5 ning servipunkte teeniti 2 (eksiti 15 pallingul).

Ukraina edukaim oli 17 punktiga (+15) Yevhenii Boiko, ukrainlaste vastuvõtt oli 46 ja rünnak 40%, blokipunkte teeniti 13 ja servil löödi 9 ässa ning servivigu tehti 17.

Avapäeval alistas Eesti Armeenia, teises mängus kaotati eile Valgevenele. A-alagrupis ollakse 3 punktiga neljandal kohal. Vaata alagrupiseisu.

Homme kell 13.00 minnakse vastamisi Gruusiaga, mängust näeb otsepilti volley.ee Facebookis.

EEVZA turniir on ühtlasi selle vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste valiksarja avaringiks, otse finaalturniirile pääseb võitja, edasi teise ringi 5 järgmist.

Koondise koosseis: Andris Vahula, Mati Juus, Kristjan Unt, Tristan Täht, Tristan Urb, Marcos Toompuu, Sten-Markus Taasväli, Hendrik Kose, Ranel Rahuoja, Paul Mihkel Maasal, Aleksander Sarapuu, Ralf Aros. Peatreener Rando Ringmets, abitreener Marko Vantsi, mänedžer Laura Rogenbaum.