Viiendas geimis jõudemonstratsiooni teinud Gerardo’s Toys/Neemeco võttis karikavõistlustel magusa võidu

Naiste karikavõistlused jätkusid neljapäeval Sparta ja Gerardo’s Toys/Neemeco vastasseiuga, kes alustasid veerandfinaalkoha püüdmist. Kahemängulise eelringi avavaatuses läks võitja selgitamiseks vaja maksimaalset viit geimi.

Kodusaalis mänginud Sparta asus esiliiga võistkondade vahelist kohtumist 25:19 geimivõiduga juhtima, kuid õige pea leiti ennast 1:2 kaotusseisust. Võõrustajad tulid neljanda geimi 25:18 paremusega mängu tagasi, misjärel viiendas geimis külalistele vastu ei saadud – Gerardo’s Toys/Neemeco võttis 15:6 paremusega 3:2 (-19, 22, 15, -18, 6) võidu.

15 punktiga tõusis võitjate resultatiivseimaks Ingrit Lang, 14 punkti lisasid Kädi Böckler ja Silja Ostrov ning 10 Kristiina Pullerits. Seejuures kogus Ostrov pooled enda punktidest viiendas geimis. Helen Kalju tõi Spartale 14 ning Tatjana Puzõnja ja Hegi Mark võrdselt 12 punkti.

Kui veerandfinaalis on koha taganud kuus naiskonda, siis ülejäänud kahele kohale on neli kandidaati – Tallinna Ülikool/Kikas, Tartu Ülikool/Bigbank, Sparta ja Gerardo’s Toys/Neemeco. Sparta ja Gerardo’s Toys/Neemeco peavad korduskohtumise 14. oktoobril kell 19.15 Tallinna 32. Keskkoolis. Sparta peab edasipääsuks võtma 3:0 või 3:1 võidu, Sparta 3:2 võidu korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Ülejäänud tulemused viivad edasi Gerardo’s Toys/Neemeco. Seeria võitja kohtub veerandfinaalis eelmise aasta finalisti Noortekoondis/Audentese SG-ga.

Tallinna Ülikool/Kikase ja Tartu Ülikool/Bigbanki esimene eelringi mäng lõppes tartlannade 3:2 võiduga, teistkordselt kohtutakse 12. oktoobril kell 19 Tartu Ülikooli Spordihoones. Nimetatud paari võitja läheb veerandfinaalis kokku eelmise aasta karikavõitja TalTech/Tradehouse`iga. Ülejäänud kaks veerandfinaalpaari on Viljandi Metall ja Rae Spordikool/VIASTON ning Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja TBD-Biodiscovery Tartu.

Live-skoor ja tulemused on nähtavad SIIN.