U16 EVF-i karikavõistlustel mängiti seitsmel tütarlaste ja neljal poeglaste finaalturniiril

Möödunud nädalavahetusel toimunud U16 vanuseklassi EVF-i karikavõistlustel osales kokku 47 tütarlaste ja 25 poeglaste võistkonda.

Rakveres toimunud tütarlaste esimesel finaalturniiril pandi kuldmedalid Viljandi mängijate kaela ja Tartus peetud poeglaste medalimängudel pani oma paremuse maksma Selver Tallinna Spordikooli esindusvõistkond. Esimese finaalturniiri sündmustega saab tutvuda siin (tütarlapsed) ja siin (poeglapsed). Heidame pilgu ka teistel finaalturniiridel toimunule. Kõikide finaalturniiride tulemustega saab tutvuda siin.

Anatoli Kuprijanovitš: meie võistkond on integratsiooni musternäidis

Tütarlaste teise finaalturniiri Tartus võitis Tallinna SS Kalev Tartu Katoliku SK I ja Selver Tallinna spordikooli teise võistkonna ees. Tallinna SS Kalevi võistkonna tee esimese finaalturniiri suunas on kulgenud – treener Anatoli Kuprijanovitši tsiteerides – tiigrihüpetega. Sügisel kolmandalt finaalturniirilt lendu läinud pealinlased koputavad nüüd jõuliselt esikaheksa uksele.

Kuprijanovitši võistkond on kui Eesti võrkpalli integratsiooni musternäidis. Veel mullu Palusalu SK nime all põhiliselt vene emakeelega tüdrukute võistkond on saanud pärast ühinemist Tallinna SS Kaleviga uue hingamise. Ja värskema oskuste paleti. “Nii vene kui eesti tüdrukud klapivad omavahel väga hästi, kahe peale oleme komplekteerinud hea võistkonna,” ütleb kogenud Kuprijanovitš ja kiidab kolleeg Raini Stammi, kelle õpilased SS Kalevi uuele võistkonnale vajaliku ründejõu juurde toovad.

Teise finaalgrupi taset peab U19 vanuseklassi Eesti neidude koondist juhendav Kuprijanovitš sümpaatselt kõrgeks. “Viis-kuus võistkonda on täiesti võrdse tasemega. See, et olime esimesed, ei tähenda, et teistest üle olime,” hoiab kogenud võrkpallihunt Kuprijanovitš jalad maas, kuid tunnistab, et hing ihkab oma võistkonnaga Eesti meistrivõistlustel suuremasse mängu sekkuda.

Tema sõnul on tütarlaste esimese ja teise finaalturniiri taseme vahe küll olemas, kuid see on väike. “Esimesed 12 võistkonda võiksid kõik taseme poolest esimeses finaalgrupis olla,” ütleb ta ja toob samas välja ühe tähelepaneku, mille poolest esikaheksa ikkagi hetkel üle on.

Kuprijanovitši sõnul on märksõnadeks – nagu ta ütleb – “antropoloogilised andmed ja hea komplekteeritus.” “Viljandi, Võru või Narva tüdrukud on kõik pikad ja sihvakad, eriti hea komplekteeritusega paistab silma Viljandi – neil on kõik 12 mängijat väga kõrge kvaliteediga. Teises finaalgrupis on tasemel pigem võistkonna põhikuuik, pingilt on juba raskem väärilist vahetust leida,” analüüsib ta.

Tippu rühkimas – Jõhvi tüdrukud, Pärnu ja Rakvere poisid

Kolmandas finaalgrupp mängiti Pärnus, kus parimaks osutunud hingestatud mängu näidanud Jõhvi spordikoolile järgnesid Pärnu SK teine võistkond ja ATO SK. Põlvas toimunud neljandas finaalgrupis panid oma paremuse maksma võõrustajad Põlva spordikoolist Selver Tallinna V ja Olerex Tartu teise võistkonna ees. Viies finaalgrupp toimus Pärnus ning tasavägise heitluse järel sai esikoha Selver Tallinna IV võistkond Rae SK kolmanda ja Pärnu SK kolmanda võistkonna ees.

Tartus toimunud kuuenda finaalgrupi parimaks oli Pärnu SK neljas võistkond Tartu Kalevi teise ja Tartu Katoliku SK teise võistkonna ees. Seitsmes finaalgrupp toimus Sauel ning seal oli parim Selver Tallinn IX koduvõistkonna Saue ja Narva SK Energia/SK Galla teise võistkonna ees.

Poeglaste teises finaalgrupis Rakveres pääses esimesena pääsu esimesse finaalgruppi üritama Pärnu SK esindusvõistkond Rakvere SK ja Selver Tallinna IV võistkonna ees. Kolmandas finaalgrupis, mis toimus Kõrvekülas, sai esikoha VK Täht Elva Altia ja Tartu SS Kalevi/Tartu valla SK ees. Võrus mängitud neljanda finaalgrupi parim oli Pärnu SK teine võistkond Olerex Tartu teise ja Võru SK teise võistkonna ees.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: