Tiisaar – Nõlvak kindlustasid täna võiduga koha EM-i 16 parema hulgas

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak mängisid täna Müncheni EM-il ellujäämismängu, mille kaotuse korral oleks turniir meie meestele lõppenud. Tähtsal hetkel suudeti Saksa paar Lukas Pfretzschner – Robin Sowa 2:0 (21:14, 21:17) alistada. Kaheksandikfinaalis on meie esipaari vastaseks Austria duo Julian Hörl – Alexander Hörst. Mäng algab reedel Eesti aja järgi kell 12:00.

Noored sakslased olid geimi alguses publiku toel väga aktiivsed ja agressiivsed, suutsid päästa mitmeid raskeid palle ning mängisid distsiplineeritud rannavõrkpalli. Eesti pääses esimest korda mängus juhtima alles seisul 11:10. Esimene geim kulgeski punkt-punktis kuni seisuni 11:11. Siis hakkas juhtuma. Need, kes asju juhtuma panid, olid meie mehed – Kusti cut shot‘id, Mardi blokid, agressiivne serv ja kõik muu, mis ilusa rannavõrkpalli juurde käib – ühesõnaga, vastased pidid edasist tunnistama kui paratamatust. Lühikokkuvõte järgnevast – meie poisid jäid korraks kaotusseisu 11:13, aga seejärel tegid Mart ja Kusti 10:1 seeria ja võitsid geimi 21:14.

Teine geim oli esimese koopia. Punkt-punktis, aga väikese saksa initsiatiiviga kuni seisuni 10:13. Siis Eesti meestelt 4:0 spurt, korraks küll pääsesid vastased veel 16:15 ette, aga sealt edasi oli meie meeste show – hoolimata vastaste kodupubliku marulisest toetusest võttis Eesti viimasest seistmest pallivahetusest 6 punkti ja nii geim meile 21:17.

“See on pigem tavapärane,” kommenteeris Mart Tiisaar mängu käiku, “geimide alguses tihtilugu sammutakse punkt-punktis, see on vastase tundmaõppimise hetk, saad iseennast käime, leiad kohast kust tulema hakkab, kuidas oma blokk-kaitse ja rünnaku rütm on. See ongi tavaliselt loogiline asjade käik.”

Mart Tiisaar – Kusti Nõlvak mängivad veerandfinaalis Austria paari Julian Hörl – Alexander Hörst vastu. Mäng algab reedel, Eesti aja järgi kell 12:00. Mängust teeb otseülekande ETV2.