TBD Pharmatech/Kastre liikus karikavõistlustel veerandfinaali ja Dorpat/Tartu vald/TKSK poolfinaali poole

TBD Pharmatech/Kastre võitis naiste karikavõistluste eelringi avamängus Viimsi/Tallinna Ülikooli, jõudes nii veerandfinaali lävele. Esimene veerandfinaalmäng lõppes Dorpat/Tartu vald/TKSK paremusega.

Kui veerandfinaalis on koha taganud kuus naiskonda, siis ülejäänud kahele kohale on neli kandidaati – Pärnu Spordikool, Tartu Ülikool/Bigbank, TBD Pharmatech/Kastre ja Viimsi/Tallinna Ülikool. Pärnu Spordikooli ja Tartu Ülikool/Bigbanki avamängus võttis 3:0 võidu Tartu võistkond, TBD Pharmatech/Kastre ja Viimsi/Tallinna Ülikooli seeria algas täna kodusaalis mänginud TBD Pharmatech/Kastre võiduga.

Avageimis olid võõrustajad paremad 25:20 ja teises 25:17 tulemusega. Kolmandas geimis oli omakorda edukam Viimsi/Tallinna Ülikool, kes vähendas 25:21 geimivõiduga kaotusseisu minimaalseks. Neljandas geimis oli kodupubliku rõõmuks taaskord parem TBD Pharmatech/Kastre, saavutades 25:15 geimivõiuga 3:1 (25:20, 25:17, 21:25, 25:15) mänguvõidu.

Esimeses veerandfinaalmängus läksid vastamisi esiliigas osalev Dorpat/Tartu vald/TKSK ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi, kes vajasid võitja selgitamiseks nelja geimi. Kaks esimest geimi kindlalt võitnud, kuid kolmanda kaotanud koduvõistkond Dorpat/Tartu vald/TKSK võistkonnale läks kirja 3:1 (25:14, 25:20, 23:25, 25:12) võit.

Laura Laas tõi võitjatele 19 (+13), Helerin Hansman 18 (+9), Reet Alas 12 (+7) ja Agnes Karm 10 (+7) punkti. Haide Haring kogus külaliste ridades 12 punkti. Koduvõistkond lahendas rünnakuid 41-protsendiliselt ja kogus blokis seitse punkti, külaliste samad näitajad olid 26% ja neli.

Eelringi kordusmängud toimuvad pühapäeval kell 14 Tartu Ülikooli spordihoones ja kell 17.30 Tallinna Ülikooli spordisaalis. Pärnu Spordikool ja Viimsi/Tallinna Ülikool peavad edasipääsuks teises mängus võtma 3:0 või 3:1 võidu ja seejärel olema parem ka kuldses geimis, ülejäänud tulemused viivad edasi Tartu Ülikool/Bigbanki ja TBD Pharmatech/Kastre. Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Dorpat/ Tartu vald/TKSK kahemängulise seeria korduskohtumine on kavas 25. oktoobril kell 19 Võru spordihallis. Võru naiskonna 3:0 või 3:1 võidu korral selgub edasipääseja kuldses geimis, ülejäänud resultaadid tagavad poolfinaalkoha Dorpat/Tartu vald/TKSK võistkonnale.