Tartu Ülikool/Bigbank, Tallinna Ülikool/Kikas ja Audentese SG/Noortekoondis alustavad poolfinaalkoha püüdmist

Kaheksa Baltimaade naiskonda alustavad nädalavahetusel poolfinalistide selgitamist, kui nelja parema hulka jõudmiseks on vaja võita kaks veerandfinaalmängu. Lisaks kolmele Eesti naiskonnale ihkavad poolfinaali jõuda kolm Läti ja kaks Leedu võistkonda.

Kuuendat järjestikust Balti liiga medalit püüdev Tartu Ülikool/Bigbank läheb veerandfinaalis vastamisi Läti võistkonna Riia Võrkpallikool/LU-ga, kellest põhiturniiril oldi kahel korral üle. Võõrsil jäi põhiturniiri kolmas Tartu peale numbritega 3:0 (25:15, 25:19, 25:15), kodusaalis võtsid tartlannad põhiturniiri kuuenda Riia Võrkpallikooli üle 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:19) võidu.

Põhiturniiril teiseks tulnud Tallinna Ülikool/Kikas mängib poolfinaalkoha eest põhiturniiri seitsmenda Audentese SG/Noortekoondisega. Paari favoriidiks saab lugeda Tallinna Ülikool/Kikast, kes mõlemas käimasoleva hooaja omavahelises mängus saavutas 3:0 võidu.

Ülejäänud veerandfinaalides kohtuvad Jelgava (põhiturniiri 5.) ja Jonavos Aušrine-KKSC (4.) ning TK Kaunas ASU (1.) ja Riia Stradina Ülikool/MVS (8.). Tartu naiskond alustab poolfinaalkoha püüdmist Lätis laupäeval kell 19, teine ja vajadusel kolmas kohtumine toimub vastavalt 26. ja 27. veebruaril Tartus. Eesti naiskonnad kohtuvad esmakordselt 19. veebruaril kell 15 Audentese spordihoones, teine mäng on kavas 26. ja vajadusel kolmas 27. veebruaril Tallinna Ülikooli spordisaalis. Audentese spordihoones toimuvale vastasseisule saab otseülekandes kaasa elada SIIN.

Barrus/Võru Võrkpalliklubi saavutas tänavu 9. ja tiitlit kaitsnud TalTech/Tradehouse 12. koha.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN