TalTech/Tradehouse lõpetas hooaja seitsmenda kohaga

Naiste Eesti meistrivõistlustel selgus täna seitsmenda ja kaheksanda koha omanik, kui joon tõmmati alla 7.-8. koha seeriale.

Kui kahe võiduni peetud seeria avavaatus lõppes kodusaalis mänginud TalTech/Tradehouse`i kindla 3:0 võiduga, siis täna toimunud teises mängus vajati võitja selgitamiseks maksimaalset viit geimi. Kodupubliku ees mänginud TBD-Biodiscovery Tartu võitles avageimis välja 23:20 eduseisu, kuid seejärel enam punktivõiduni ei jõutud ja külalised asusid 25:23 geimivõiduga mängu juhtima. Teises geimis hoidis Tartu naiskond pidevalt initsiatiivi, viigistades 25:20 geimivõiduga mänguseisu.

Kolmas geim kuulus kindlalt 25:15 tulemusega TalTechile ja neljas omakorda 25:16 resultaadiga Emajõelinna võistkonnale. Viienda geimi otsustavad sündmused toimusid koduvõistkonna 12:11 eduseisus, misjärel kogus TalTech neli punkti ja saavutas seega magusa 3:2 (25:23, 20:25, 25:15, 16:25, 15:12) mänguvõidu.

Dzintra Lember tõi võitjatele 19 ja Taltechi neljateistkümnest serviässast kaheksa löönud Ethel Uibo 16 punkti, Karmen Viinapuu ja Eliisa Peit lisasid 10 punkti. Seejuures oli Lemberi kasutegur +4 ja vastuvõtul seitsmel korral eksinud Uibol -4. Kogu võistkonna efektiivsusnäitaja oli TalTechil +5 ja TBD-Biodiscovery Tartu +22. Kohtumise parimat kasutegurit +14 näidanud Greteli Vähi tõi tartlannadele 17, Sandra Roos 15, koguni 10 serviässaga säranud Liisa-Lotta Jürgenson 13 ja Lill Kandimaa 12 punkti. 10 serviässa ühes Meistriliiga mängus on tänavu korra löönud ka Audentese SG/Noortekoondis liider Eva Liisa Kuivonen.

Kui servi vastuvõtul ja rünnakul olid võistkonnad sisuliselt võrdsed, siis servil olid selgelt paremad võõrustajad, kelle arvele märgiti kokku 20 ässa. Külalised said servil 14 punkti. Bloki abil teenisid võitjad kaheksa ja kaotajad kolmteist punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Tänavusel hooajal tiitlit kaitsnud TalTech/Tradehouse saavutas hooaja kokkuvõttes seitsmenda ja TBD-Biodiscovery Tartu kaheksanda koha. Homme toimub teine mäng nii finaal- kui pronksiseerias. Finaalseeria Tartu Ülikool/Bigbanki ja Tallinna Ülikool/Kikase vahel jätkub laupäeval kell 14 Tartu Ülikooli spordihoones, esimeses mängus saavutas kindla 3:0 võidu Tallinna naiskond. Pronksiseeria teine vaatus toimub laupäeval kell 16 Viljandi Kesklinna koolis, kus kohtuvad seeria esimeses mängus 3:2 võidu võtnud Viljandi Metall ja Audentese SG/Noortekoondis. Nii finaal- kui pronksiseeria mängitakse kolme võiduni, mõlema seeria kõik vastasseisud on nähtavad sport.postimees.ee vahendusel.