Juhkami ja Friedrichshafen pidid Meistrite liiga turniirist loobuma

Martti Juhkami ja tema koduklubi VfB Friedrichshafen pidid sel nädalal kodusaalis osalema teisel ja otsustaval Meistrite liiga alagrupiturniiril. Ent kuna meeskonnas avastati koroonaviirus, pidi klubi vastu võtma raske otsuse ja mängudest loobuma.

Nakatunud on kolm mängijat ja kolm treenerit ning kogu meeskond viibib isolatsioonis. “See murrab meie võrkpallisüdame,” sõnas klubi juht Thilo Späth-Westerhol kohaliku meedia vahendusel. “Aga mängijate tervis on tähtsam kui mängud Meistrite liigas ja kui mõelda kõigile viiruse tõttu hukkunutele, pole mõeldav selliseid riske võtta,” lisas ta.

Alagrupimängude esimese “mulli” lõpetas Friedrichshafen kahe võidu ja ühe kaotusega ning hoiab E-alagrupis teist kohta. Alagrupi liider on 8 punktiga Trentino Itas, Friedrichshafenil on 6 punkti. Novosibirski Lokomotiiv on kolmas (4 punkti) ja CEZ Karlovarsko pole punktiarvet avanud. Nüüd kirjutatakse Saksamaa klubile tabelisse kolm 0:3 kaotust ja unistus veerandfinaalist purunes.

Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

Teises alagrupis tuleb väljakule Eesti rahvusmeeskonna peatreeneri Cédric Énardi juhendatav Berliini Recycling Volleys. Mõlemad turniirid peetakse 9.-11. veebruaril. Otsepilti näeb Eurovolley.TV vahendusel.

Berliini Volley meeskond mängib Ljubljana ACH Volley (Sloveenia) ja Kaasani Zeniidiga (Venemaa) C-alagrupis. Selle grupi teine turniir toimub Kaasanis. Neljas alagruppi kuuluja Jastrzębski Węgiel (Poola) loobus mängimast.

Alagrupi liider on enne teist turniiri 12 punktiga Kaasan, Berliin hoiab 9 punktiga teist kohta, kolmas on Ljubljana 6 punktiga.

Berliin kohtub 9. veebruaril kell 18.00 Ljubljanaga ja 10. veebruaril kell 15.00 Kaasaniga.

Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

Veerandfinaali pääseb iga alagrupi võitja ja kolm paremat teise koha saajat.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: