TalTech/Tradehouse jätkab võidulainel, Audentese SG/Noortekoondisele valus kaotus

Optibet naiste Balti liigas käisid täna väljakul kaks Eesti võistkonda, kui võiduni jõudis TalTech/Tradehouse. Audentese SG/Noortekoondis pidi eduseisust vastu võtma valusa kaotuse.

Põhiturniiri esimeses ringis viiegeimilise lahingu pidanud SUFA klubs/DU ja Audentese SG/Noortekoondis vajasid ka teises omavahelises kohtumises võitja selgitamiseks maksimaalset viit geimi, kui Daugavpilsis 2:3 kaotusega leppinud Audentese SG/Noortekoondis pidi ka täna vastase paremust tunnistama. Esimese geimi kaotanud, kuid teises ja kolmandas 25:23 tulemusega SUFA klubs/DU üle mänginud Audentese SG/Noortekoondis jäi lõpuks alla 2:3 (20:25, 25:23, 25:23, 21:25, 13:15) resultaadiga.

Kodusaalis mänginud Audentese SG/Noortekoondist ei päästnud ka Carmel Varese 29 punkti, kes kordas sellega enda hooaja punktirekordit. Karlotta Kattai lisas võõrustajatele 19 ja Kadri Kangro 11 punkti. Kui servil jäi Läti naiskond nulli (11 eksimuse kõrvale kogunes 11 ässa), siis koduvõistkond seitsmega miinusesse (15 eksimust ja 8 ässa). Mängu kordus on nähtav siin.

Ainsana vaid võite tunnistav TalTech/Tradehouse saavutas 12. võidu, kui kodupubliku abiga mängiti 3:0 (25:18, 25:9, 25:16) tulemusega üle viiendal kohal asuv VK Jelgava. Rünnakuid 45-protsendiliselt lahendanud Dzintra Lember panustas võitu 13, detsembrikuu parim mängija Kätriin Põld 10, Marily Lass 10, Milja Raitis 9 ja Johanna Sova samuti 9 punkti. TalTech oli selgelt parem rünnakul, lahendades punktiks 45% rünnakutest. Lätlannade sama näitaja oli vaid 20%. Kohtumist saab uuesti vaadata siin.

Turniiritabelis esikohal paikneval TalTech/Tradehouse`il on koos 35 punkti. Tartu Ülikool/Bigbank hoiab 13 punktiga seitsmendat, Audentese SG/Noortekoondis 12 punktiga kaheksandat ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi seitsme punktiga kümnendat kohta.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN