Liidrite duelli kaotanud Tallinna Ülikool on endiselt peamine pretendent põhiturniiri esikohale

Meeste esiliigas toimus täna liidrite kohtumine, kui vastamisi läksid Tallinna Ülikool ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubi.

Põhiturniiri esikoha kindlustamiseks tänasest mängust võitu vajanud Tallinna Ülikool oli kolme geimi järel eesmärgist vaid ühe geimivõidu kaugusel, kui tabelijuht haaras 2:1 eduseisu. Võitu siiski koduvõistkond ei saavutanud, jäädes seejärel neljandas ja viiendas geimis Rakvere esindusele alla ning leppides 2:3 (25:19, 25:27, 25:17, 17:25, 12:15) kaotusega.

Viiegeimiline lahing toimus ka Kindluse spordihoones, kus koduvõistkond AB Premium/Rae vald jäi 2:3 (25:22, 23:25, 25:18, 20:25, 18:20) alla Võru Võrkpalliklubile. ESTNOR/Kiili võitis koduväljakul 3:1 (25:21, 15:25, 25:15, 25:19) tulemusega IMsport/Järvamaa, Eesti Maaülikool/Kemotar Logistikakeskus võõrsil 3:1 (23:25, 25:16, 25:17, 25:14) Põltsamaa Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis samuti võõrsil 3:0 (25:22, 25:15, 26:24) BIGBANK/SK Duo. Jasper Laus panustas ESTNOR/Kiili võitu 17 punkti, IMsport/Järvamaa resultatiivseim oli 21 punkti kogunud Karl Jakobson.

Vaatamata tänasele kaotusele on Tallinna Ülikool peamine pretendent põhiturniiri võidule, kui esikohaks kindlustamiseks tuleb viimases mängus parem olla IMsport/Järvamaast. Tallinna Ülikool võib põhiturniiri esikoha saavutada ka kaotusega, kuid siis peavad BMF/Rakvere Võrkpalliklubi kaks viimast mängu olema TLÜ jaoks sobivate tulemustega. Turniiritabeli juhtpositsioonil asuval Tallinna Ülikoolil on kirjas 18 võitu ja kolm kaotust. BMF/Rakvere Võrkpalliklubi järgneb 17 võidu ja kolme kaotusega. E-Service/Neemeco SK-l on kolmandana kirjas 14 ja Viljandi Võrkpalliklubi neljandana 13 võitu. Eesti Maaülikool/Kemotar Logistikakeskus ja Võru Võrkpalliklubil on võitnud 12 mängu.