TalTech jõudis oodatult Balti liiga finaalturniirile

Naiste Balti liigas selgus esimene poolfinalist, kui oodatult jõudis nelja parema hulka põhiturniiril esikoha võtnud TalTech.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeria avamängus 3:0 (25:17, 25:20, 25:16) võidu võtnud TalTech oli põhiturniiril kaheksandaks tulnud Audentese SG/Noortekoondisest üle ka seeria teises kohtumises, võttes Audentese spordihoones toimunud vastasseisus 3:0 (25:20, 25:15, 25:19) võidu.

Külalised olid heas hoos nii blokis kui servil, kus saavutati vastavalt üheksa ja kümme punkti. Koduvõistkond teenis blokis kaks ja servil neli punkti. Rünnakuid lahendasid võitjad 41- ja kaotajad 32-protsendiliselt.

Eksimatult tegutsenud Kätriin Põld panustas võitu 12 punkti, realiseerides kõik neli rünnakut ning kogudes kolm bloki- ja viis servipunkti. Nette Peit lisas 11 ja Marily Lass 10 punkti. Nora Lember tõi võõrustajatele 13 punkti. Mängu kordus asub siin.

TalTech kindlustas tänase võiduga koha 1.-2. märtsil TaTechi Spordihoones toimuval nelja naiskonna finaalturniiril. Poolfinaalkohale on lähedal ka põhiturniiril teise koha hõivanud Rae Spordikool/VIASTON, kes mängis veerandfinaalseeria avakohtumises VK Jelgava üle 3:0 (25:23, 25:20, 25:17) tulemusega. Seeria teine mäng on kavas 24. ja vajadusel kolmas 25. veebruaril Jüris.

Neljanda Eesti võistkonnana veerandfinaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank mängib tiitlikaitsa Kaunase VDU-ga esmalt 16. veebruaril kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones. Korduskohtumine toimub 24. ja vajadusel kolmas 25. veebruaril Leedus. Läti võistkondade vaheline veerandfinaalseeria algas RSU/MSG 3:2 võiduga Riia Võrkpallikool/LU üle.