Tallinna külje all valmib maailmatasemel rannahall

Tallinna külje all Kiili vallas asuvas Luige keskuses valmib järgmisel aastal moodne spordikompleks, kuhu Beach44 rajab maailmatasemel rannahalli.

Tallinna piirist viie kilomeetri kaugusele rajatavasse kompleksi tehakse kuus rannavolle ja -tennise mängimiseks mõeldud liivaväljakut. Muuhulgas tuleb rannahalli ka mitu sauna ja suur baar, mis aitavad luua tipptasemel kompleksi. Luige keskuse arendajaks on Restate.

“Kui 2021. aasta suvel põlve otsast rannavolleturniire tegema hakkasime, poleks osanud unistadagi, et kolm aastat hiljem oleme ehitanud Jõekääru Rannakeskuse näol Harjumaa suurima välirannaspordikeskuse ja teeme Luigele päris oma rannahalli. Oleme tõesti väga õnnelikud – sellest hallist võib saada meie elutöö,” sõnas Beach44 üks juhte, spordiajakirjaniku taustaga rannavolle-entusiast Karl Rinaldo.

Beach44 on neljast noorest rannaspordisõbrast koosnev ettevõte, mis tegeleb Harjumaal rannaspordiürituste ja -treeningute läbiviimise ning oma meelisalade igakülgse arendamisega. Lisaks Rinaldole kuuluvad Beach44 ka Urmas Piik, Nils Rühka ja Andre-Kristopher Toomjõe.

Rannaspordist on saanud Eestis aastaringne spordiala

“Rannaspordist on saanud Eestis viimasel kümnendil tänu rannahallide tekkele aastaringne spordiala,” ütles Tele2 endine e-äri juht ja valitsev Eesti rannavollemeister, nüüdseks juba mitu aastat täielikult ala arendamisele keskendunud Piik. “Oleme käinud palju ise nii Nõo rannahallis, Teras Beachis kui ka Ülemiste Beach House’is treenimas ning oskasime tänu sellele päris täpselt kavandada oma unistuste rannahalli. Soovime, et meie hallis oleks perfektsed tingimused nii tipp- ja noortespordi arendamiseks kui ka ürituste ja pidude korraldamiseks.”

“Eestis on käimas korralik rannaspordibuum,” kinnitas Eesti rannatennisemeister ja -treener Toomjõe. “Argipäeva-õhtuti trenniaja saamiseks tuleb väljak broneerida kohati suisa pool aastat ette. Meie hall aitab nõudlust ja pakkumist tasakaalustada.”

“Meie jaoks on üha olulisemaks kujunenud kogukonna kasvatamine,” selgitas rannavolletreener ja turniirikorraldaja Rühka. “Beach44 on aastaga ehitanud üles Puhhi rannavolle noorteklubi, kus käib juba regulaarselt 70 last. Lisaks on meie tegevuste ümber tekkinud mitmesajapealine harrastajatest koosnev kogukond, kes hoiab kokku ja annab meie tegevusele sügavama mõtte. Kogukond on ka see, kes andis meile usku ja julgust, et oma rannahalli tegemine on ainuõige idee.”

Spordikompleksi tuleb lisaks rannahallile ka padelikeskus

Restate alustas Luige Keskuse arendusega 2022. aastal. Esialgne plaan oli seotud pigem logistika ja ärikasutusega, kuid üsna kiiresti sai selgeks, et Luige piirkond vajab rohkem kohalikule inimesele suunatud teenuseid. 2023. aasta sügisel valmis esimese hoonena kaubakeskus Rimi toidupoe ja Fitness 24/7 spordisaaliga, mis mõlemad osutusid edukaks.

“Spordisaali saatnud edust saime kannustust ideele, et tuua piirkonda rohkem sporditegevust,” ütles Restate’i nõukogu liige ja Luige Keskuse projekti juht Ardi Roosimaa. “Kui Restate’i 2023. aasta kevadisel korporatiivüritusel Andrega oma mõtet jagasime, polnud meil veel päris selget ettekujutust, kuhu see kõik võib viia. Väljakul alustatud vestlusest kasvaski välja tänane üliäge rannahalli idee.”

“Lisaks moodsale rannahallile tulevad hoonesse ka padeliväljakud, mis on samuti viimastel aastatel plahvatusliku populaarsuse saavutanud. Valikuvõimalus annab tulevikus liikumissõpradele veelgi rohkem põhjust samme Luige poole seada. Hea juurdepääs Tallinna ringtee ja Viljandi maantee kaudu ning mugav parkimine muudavad rannahalli külastuse lihtsaks,” lisas Roosimaa.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: