TalTechi ilus teekond eurosarjas lõppes veerandfinaalis Ankara Halkbanki vastu

TalTechi meeskonna teekond CEV Challenge Cupil lõppes veerandfinaalis, kui kordusmängus tuli tunnistada Ankara Halkbanki 3:0 (25:15, 25:23, 25:21) paremust.

Et avamängu oli Türgi liiga liiderklubi võitnud 3:0, tagasid nad kordusmängus pääsu poolfinaali juba kahe geimivõiduga.

TalTech alustas samas koosseisus nagu eile, vaid kahe liberoga. TalTechi algkoosseisu kuulusid Martti Keel, Matej Šmidl, Rauno Tamme, Kevin Saar, Sten Perillus, Jan Markus Üprus, liberod Alari Saar ja Cris Karlis Lepp. Tänagi ei teinud kaasa eile vigastada saanud Mihkel Tanila.

Avageimis kärises vahe suureks üsna kiirelt ja TalTech jäi 4:12 kaotusseisu. 5:14 kaotusseisul vahetas Aleksander Eerma puhkama Keele. Eesti klubi tegi ohtralt omavigu ning avageim läks kindlalt väljakuperemeestele, tulemuseks 25:15.

Teise geimi algus oli paljulubavam, kui Šmidl viis oma meeskonna juhtima 10:9 ning türklaste vea järel pääses TalTech kahepunktilisse eduseisu. Ankara 10:12 kaotusseisul kasutas nende peatreener kahe päeva jooksul esmakordselt mõtlemisaega. Edasi jätkus tasavägine mäng ja Tamme kaval rünnak andis Eesti klubile 20:18 edu, sundides vastased taas mõtlemisajale. Ankara jõudis uuesti viigini seisul 22:22 ja nüüd võttis Janis Sirelpuu aja maha. Otsustavatel hetkedel tegutsesid paremini vastased, jõudes geimpallini seisul 24:22 ja sundides Sirelpuud veel mehi platsi äärde mõtlemisajale kutsuma. Esimese geimpalli päästis Eerma, ent teise Ankara realiseeris ja võitis geimi 25:23. Teine geimivõit tähendas ühtlasi, et Türgi klubi tagas edasipääsu.

Kolmandas vaatuses saadeti TalTechi poolel Tamme asemel platsile Rasmus Meius, ülejäänud mehed olid samad. TalTech jäi kaotusseisu ning Türgi esiklubi kontrollis seda vaatust üsna kindlalt. Oma esimesed punktid said kirja ka vahetusest sekkunud Remo Torn ja Rasmus Meius. Geim läks Ankarale tulemusega 25:21.

TalTechi resultatiivseim oli tänagi Matej Šmidl, kes tõi 16 punkti (+3), 10 silma (+2) lisas Kevin Saar ja 6 punkti (-4) Rauno Tamme. TalTechi vastuvõtt oli 41%, rünnakuid lahendati 43-protsendiliselt, blokiga saadi 5 punkti ning servil löödi 1 äss ja eksiti 15 pallingul.

Ankara edukaimaks kerkis 11 punktiga (+4) Bozidar Vucicevic. Türgi klubi vastuvõtt oli 56% ja rünnak 49%. Blokist saadi 13 punkti ning servilt4 (11 viga).