Taas viiegeimilise lahingu pidanud TalTech/Tradehouse tuli Balti liigas neljandaks

Täna selguvad Optibet naiste Balti liiga medalistid. Pronksikohtumises läksid vastamisi kodusaalis mänginud TalTech/Tradehouse ja Läti klubi Riia Võrkpallikool/LU. Viiegeimilise mängu järel said medalid kaela lätlannad ja kodunaiskond pidi leppima 2:3 (25/12 13/25 26/24 22/25 12/15) kaotusega.

Kuigi TalTechi mängijad olid kohtumiseks hästi valmis ja võitsid avageimi ülikindlalt, haaras edasi aina enam ohjad enda kätte Riia klubi, kes suutis otsustavatel momentidel kindlam olla.

Võitjatele tõi 21 punkti (+12) Megija Dambrehte. TalTechi parim oli 19 punktiga (+13) Maren Mõrd, Milja Raitis lisas 12 punkti (+0) ja Marily Lass ning Eliisa Peit tõid kumbki 11 silma. TalTechi vastuvõtt oli 38% ja rünnakuid lahendati 39-protsendiliselt, blokist saadi 11 ja servil 6 punkti. Riia vastuvõtt oli 39% ja rünnak 37%, blokipunkte kogunes 12 ning servipunkte 8 (15 viga).

TalTech/Tradehouse´i peatreener Janis Sirelpuu tõdes, et puudu jäi otsustavusest. “Alustasime hästi, aga teise geimi alguses ei saanud kuidagi minema. Riia pani servil juurde, meie serv läks aga aina kehvemaks, see oli üsna määrav. Lisaks jäi meil tihti puudu otsustavusest, kui tulid kõrged ja ebamugavad pallid, siis ei mindud korralikult ründama, vaid anti vastasele lihtne pall. Tegime täna vigu, mida me tavaliselt ei tee. Saaks koguaeg sellise publiku ees selliste vastastega mängida, see annaks väga palju juurde, finaalturniiri kogemus oli selles mõttes naiskonnale ikkagi kasulik,” kommenteeris Sirelpuu.

Merilin Paalo intervjuu:

Riia naiskonna itaallasest peatreener Mario Daniele tõdes, et pärast kaht viiegeimilist kohtumist finaalturniiril on medal ülimalt oluline. “Muidugi on viis geimi väga närvesööv, aga ma olen rahul, et noored mängijad suutsid pärast poolfinaali end kokku võtta. Tegime ka sidemängijaga ühe taktikalise muudatuse ning see tõi edu. Tore on näha, et kõik mängud on siin seni olnud väga tasavägised ja vajanud viiendat geimi, see näitab liiga tugevust,” sõnas Daniele.

TalTech/Tradehouse´i algkoosseis: Melissa Varlõgina, Maren Mõrd, Marily Lass, Milja Raitis, Kätriin Põld, Eliisa Peit, libero Merilin Paalo.

Kodunaiskond oli poolfinaali kaotusest üle saanud ning alustas mängu paremini, haarates Peidi serviässa järel esimeses geimis 9:2 eduseisu. Avageimi kontrolliti lõpuni ja see võideti 25:12. Teine geim oli aga lätlannade kontrolli all, kes surusid nüüd omakorda hästi serviga ja võitsid vaatuse 25:12.

Kolmas geim algas paremini Läti klubile, kui TalTechi servivea järel oldi juhtimas 7:4. Kodunaiskond viigistas 7:7 ja edasi kulges tasavägine mäng, kuni Riia geimi keskel 14:11 ette pääses. Mõrd tõi aga Janis Sirelpuu hoolealused 16:16 viigini ning seejärel mindi omakorda blokipunktist ette. Vastase eksimus ja Lassi rünnak andsid TalTechile kolmepunktilise edu 20:17, ent lätlannad jõudsid veelkord viigini – 24:24. Geimpalli teensid esimesena siiski TalTechi naised ja selle realiseeris Põld! Geim TalTechile 26:24.

Neljas geim kulges samuti tasavägiselt, eestlannad patustasid korduvalt servijoone taga ja vastase rünnakuid ei suudetud takistada. Riia naiskond läks ette 10:6 ning Sirelpuu püüdis mõtlemisajaga mängu muutust tuua. See ei õnnestunud ja 7:12 kaotusseisul tehti topeltvahetus – platsile Julija Mõnnakmäe ja Dzintra Lember. 9:14 seisul tehti tagasivahetus. TalTech võitles kõvasti ja suutis veel kolmel korral kolme punkti kaugusele tulla (11:14, 15:18, 16:19). Seejärel tõi Põld oma naiskonna kahe punkti kaugusele 17:19 ning Mõrdi ässast oli vahe minimaalne – 18:19. Otsustavatel hetkedel olid ikkagi kindlamad lätlannad, võites neljanda geimi 25:22.

Nii otsustas pronksi saatuse viies geim. Parema alguse tegid lätlannad, minnes 4:4 seisult ette 7:4. Läti klubi hoidis mõnepunktilist edu, kuni TalTech jõudis servima tulnud Ragne Rahuoja ässa ja vastase vea järel punkti kaugusele (11:12). Seejärel oli pikk vaidlus kohtunikega, ent puntki sai Eesti klubi ja tablool olo 12:12 viik. Matšpallini jõudis esimesena ikkagi Riia naiskond seisul 14:12 ja see ka realiseeriti. Geim kuulus Riiale 15:12 ja kogu mäng 3:2.

Finaalis olid vastamisi Leedu klubid Kaunas-VDU ja Jonavos Aušrine ja 3:1 (22/25 25/16 25/13 25/15) võidu teenis Kaunase naiskond.