Pronksiseeriat alustas võiduga TalTech

Täna alustasid Eesti meistrivõistluste pronksiseeriat Selver Tallinn ja TalTech. Kahe võiduni peetava seeria avamängu võitis TalTech 3:1 (25:20, 17:25, 25:16, 27:25).

Selver Tallinn alustas koosseisus sidemängija Sander Pärna, nurgaründajad Oliver Orav ja Denis Losnikov, temporündajad Mihkel Varblane ja Marx Aru, diagonaalründaja Timo Lõhmus ning libero Sten Vahtras. TalTechi algkoosseis: sidemängija Aleksander Eerma, nurkades Kevin Saar ja Rauno Tamme, tempomehed Jan Markus Üprus ja Sten Perillus, diagonaalründaja Matej Šmidl ning libero Cris Karlis Lepp.

Hooaja esimeses pooles Credit24 Meistriliiga põhiturniiril jäid nende meeskondade omavahelised mängud 1-1 viiki, aga kuna Selver pole peale Renet Vankeri lahkumist suutnud päris sama kvaliteeti näidata, siis läks selle seeria esimesele mängule soosikuna vastu tehnikaülikooli meeskond. TalTech alustaski favoriidile kohaselt suhteliselt kindla 25:20 geimivõiduga. Ometi suutis Selver teises geimis mängu tagasi tulla ja selle võitsid nemad päris veenvalt 25:17. Kolmas geim läks taas turvaliselt TalTechile 25:17. Kõige tasavägisem oli neljas, mille Taltech võitis 27:25, ja sellega kogu mängu 3:1.

Võitjate poolelt tõid enim punkte Kevin Saar 19 (+8), Matej Šmidl 13 (+7), Rauno Tamme 10 (+6) ja Jan Markus Üprus 8 (+3). Kaotajate resultatiivseimad olid Oliver Orav 24 (+13) ja Timo Lõhmus 18 (+7) punktiga.

Paradoksaalsel kombel jäid võitjad pea kõikide näitajate arvestuses kaotajatele alla: Vastuvõtt (kõik statistika TalTechi poolt vaadatuna) 61%-65%, blokipunktid 9-10, serviässad 2-3 (servivigu 12-18), rünnakute õnnestumine 44%-42%. Kogu mängu statistika leiab SIIT.

Teine kohtumine toimub reedel 8. aprillil TalTechi spordihoones kell 18.00 (vaata live-skoori).

Vajadusel otsustav kolmas kohtumine toimub laupäeval, 9. aprillil kell 17.00 TalTechi spordihoones.