Suurtest kaotusseisudest välja tulnud Eesti pidi Slovakkiale siiski alla vanduma

Eesti rahvusnaiskonna EMi eelviimane kohtumine Slovakkiaga kujunes tasavägiseks närvide mänguks, kust väljus 3:1 (24:26, 26:24, 25:9, 25:18) võiduga Slovakkia.

Homme kell 20.00 kohtub Eesti viimases mängus Hispaaniaga, kust on edasipääsuks kindlasti 3:0 võitu vaja. Eesti mäng on nähtavad ERRi kanalites, ülejäänud kohtumised EuroVolley.TV vahendusel.

Esimeses geimis suutis kodunaiskond välja tulla 14:21 kaotusseisust ja geimi lõpuks 26:24 võita, teises jäid sama skooriga peale slovakitarid. Kolmanda alguses avastasid eestlannad end 5:15 kaotusseisust ja see geim läks Slovakkiale tulemusega 25:9. Ka kolmas vaatus kulges Slovakkia dikteerimisel ning see võideti 25:18 ja mäng seega 3:1.

STATISTIKAT: Kertu Laak tõi Eestile 16 punkti (+12), Liis Kiviloo lisas 13 silma (+10) ja Silvia Pertens 9 punkti (+2). Eesti vastuvõtt oli 36%, rünnakuid lahendati 32-protsendiliselt, blokiga teeniti 10 punkti ja servil löödi 2 ässa ja eksiti 9 pallingul.

Slovakkia edukaim oli Karin Sunderlikova 17 punktiga (+11). Slovakkia vastuvõtt oli 48%, rünnak 44%, blokist saadi samuti 10 silma ja servilt 6 (12 vga).

Eesti on D-alagrupis jätkuvalt võiduta ja asub kuuendal kohal, ent edasipääsuvõimalused on jätkuvalt alles. Selleks tuleb homme 3:0 võita Hispaaniat ja loota, et Soome kaotab Hollandile. Slovakkia kindlustas võiduga edasipääsu, neil on 3 võitu ja 9 punkti ja sellega ollakse kolmandad. Samuti on kindlalt edasi Holland (4 võitu ja 12 punkti) ning Prantsusmaa (4 võitu ja 11 punkti). Hispaania asub hetkel 1 võiduga neljandal real (4 punktiga) ja Soome on samuti 1 võiduga viies (2 punkti).

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseise.

Peatreener Alessandro Orefice tunnustas pärast 1:3 kaotust Slovakkiale, et taas näidati iseloomu ja võitlusvaimu. Ta usub, et homme suudetakse endast anda maksimum ja pidas naiskonnale pärast mängu sütitava kõne. “Me ei anna kunagi alla, näitasime seda taas. Olime agressiivsed, mängisime hästi ja olime vaimselt tugevad. Pärast teist geimi hakkasime eksima ja mäng lagunes. Aga selline on võrkpall. Naised olid kolmandas ja neljandas ka füüsiliselt väsinud,” sõnas ta. “Ma ütlesin ka tüdrukutele, et tahan kodumaale naasta Firenzesse, mitte oma kodulinna,” vihjas peatreener, et tahab homme Hispaaniast jagu saada ja edasipääsu kindlustada. “Puhkame ja valmistume ja võitleme homme jälle.”

Alessandro Orefice intervjuu:

Täna väärtuslikke mänguminuteid teeninud Salme Adeele Hollas pidi tõdema, et Slovakkia oli täna parem, aga Eesti usub ja võitleb edasi. “Vastased mängisid täna hästi ja meie enda kohta pigem kahvatult. Esimeses geimis õnnestus meil raskest seisust tagasi mängu võidelda, sest kõik – nii platsil kui selle kõrval – uskusid. Teise geimi lõpp kaldus Slovakkiale, sest nad olid tol hetkel ja edaspidi emotsionaalselt tugevamad. Õnneks on homme uus päev ja uus võimalus võitu ning edasipääsu püüda.”

“Olin valmis, et pean ehk platsile minema ja närveerimist polnud. Sain ka paari päeva eest veidi mänguaega ja jalg all ei värisenud. Olen isegi veidi üllatunud, et turniirile eelnenud sõprusmängudes oli värin oluliselt suurem kui siin EMil. Palju aitab ka rahva toetus saalis, kodus on väga äge mängida. See tekitab tunde, et tahaks sellises atmosfääris rohkem võistelda,” lisas nooruke Hollas.

Eesti alustas koosseisus Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Liis Kiviloo, Eliise Hollas, liberod Kadri Kangro ja Janelle Leenurm.

Avageim kulges ühes taktis, kuniks rünnakul mängu alguses kahvatult tegutsenud Eesti lasi Slovakkia 9:7 ette. Paaripunktine vahe suurenes ja Eesti naiskonna peatreener Alessandro Oreficel ei jäänud muud üle, kui seisul 9:13 esimene time-out ära kasutada. Paraku ei toonud mõtlemisaeg kodunaiskonnale soovitud tulemust ja kui Slovakkia kasvatas edumaa seisule 16:9, võttis Orefice teist korda esimeses geimis aja maha. Kuigi mängupilt kohe ei muutnud, õnnestus seisust 14:21 Eestil mitmeid punkte järjest võita, vahetusest sekkunud Merilin Paalo servide najal seis 24:24 tasa mängida ja geimpall välja võidelda. 26:24 võidu vormistas Paalo serviäss.

Ka teises vaatuses toimus esialgu vastaste kompamine ja kumbki võistkond edu sisse mängida ei suutnud. Slovakkia oli küll geimi algusfaasis kolme punktiga eduseisus, aga Liis Kiviloo ässpalling vähendas vahe ühele punktile ning viik oli taas majas, kui tabloo näitas 8:8. Sarnaselt esimesele geimile lasi Eesti Slovakkial mõne punktiga eest ära liikuda, aga vahe kordagi püüdmatult suureks ei kärisenud. Karolina Kibbermanni blokipunkt tõi tabloole skoori 16:16, peale mida kasutas Slovakkia pooleminutilist mõtlemisaega. Esimeses geimis uskumatu tagasituleku teinud Eesti leidis end otsustavatel hetkedel taas 22:23 kaotusseisust. Kiviloo blokk tõi Eesti järgmise pallivahetuse järel Slovakkiaga samale pulgale ja Slovakkia kasutas ära ainsa järele jäänud time-outi. Peale pausi maandus Silvia Pertensi serv võrgus ja pakkus Slovakkiale taas geimpalli, aga võrgupealset palli edukalt rünnanud Kibbermann seadis jalule 24:24 viigi. Paraku kuulusid kaks järgmist punkti Slovakkiale ja mängu üldseis oli kahe geimi järel 1:1.

Kolmandas geimis hakkas Slovakkia kohe oma teed minema ja seisul 0:6 vahetas Orefice sidemängijaid, saates platsile Häli Vahula. Eesti punktiarve avas 0:7 skoori järel Eliise Hollase temporünnak, vahet vähendasid ka Kertu Laak ja Pertens. Vahula uus käekiri aitas küll esimesi punkte teenida, aga vahe vähenemise asemel see ainult suurenes – geimi keskel oli Eesti taga 5:15 ning kohtumist alustanud sidemängija Kibbermann naases väljakule. Rongi alla jäänud Eesti ei suutnud esimese geimi tagasitulekut korrata ja mänguaega teenis Pertensi asemel Salme Adeele Hollas. Kahekohalise punktisummani Eesti ei jõudnudki, kaotades geimi 9:25.

Neljandaks geimiks oli Eesti 1:2 kaotusseisus, aga suutis geimi 7:4 juhtima asuda. Seis oli koduvõistkonna poolt vaadatuna roosiline vaid lühikeseks ajaks, sest esimesena kogus 10 punkti kokku blokis kvaliteetselt tegutsenud Slovakkia. Seisul 13:15 oli veel vahe vaid paaripunktine, aga eestlannade rünnakud maandusid mitmel korral kas piiridest väljas või blokist tagasi tulles oma poolel. Orefice proovis Pertensi asemel ka Nette Peiti, aga paari punkti järel oli Pertens tagasi väljakul. Tehniline praak Eesti poole pealt ja slovakitaride serviäss suurendas vahe selg vastu seina olukorras 15:20 peale. Matši lõpetas seisul 25:18 Slovakkia blokk ning Eesti leppis 1:3 (26:24, 24:26, 9:25, 18:25) kaotusega.