Naiste esiliiga finaalis mängivad teist aastat järjest Pärnu Spordikool ja Peetri Võrkpalliklubi

Kahemängulised naiste esiliiga poolfinaalseeriad selgitasid kaks naiskonda, kes jätkavad heitlust esikoha nimel. Kuldmedali eest hakkavad finaalseerias mängima tiitlikaitsja Pärnu Spordikool ja eelmisel aastal hõbemedali saavutanud Peetri Võrkpalliklubi.

Põhiturniiri parimal Peetri Võrkpalliklubil poolfinaalseerias suuri probleeme ei tekkinud, kui kahes mängus loovutati Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK (põhiturniiri neljas) kokku kolm geim. Võõrsil 3:2 võidu noppinud favoriit Peetri loovutas korduskohtumises ühe geimi, kuid ülejäänud kolmes geimis oldi külalistest selgelt paremad ja võeti kodupubliku rõõmuks 3:1 (25:13, 25:14, 18:25, 25:14) võit. Triin Tibar panustas võõrustajate edusse 18, Erle Püvi 16 ja viie blokipunktiga säranud Sylvia Tammerik 13 punkti. Helerin Hansman tõi kaotajate resultatiivseimana 13 punkti.

Peetri naiskonnal olid silmapaistvad nii servi vastuvõtt kui rünnak – vastavalt 75% ja 64%. Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK võttis servi vastu 49-ja lahendas rünnakuid 41-protsendiliselt. Serviässasid lõid võitjad üheksa ja kaotajad viis.

Teise poolfinaalseeria avamängus võõrsil 3:0 võidu teeninud Pärnu Spordikool (põhiturniiri teine) vajas korduskohtumisest Gerardo`s Toys/Neemeco (põhiturniiri kolmas) vastu edasipääsuks kaht geimivõitu, millega saadi edukalt hakkama. Pärnu spordihallis toimunud vastasseis lõppes koduvõistkonna 3:2 (20:25, 25:19, 18:25, 28:26, 15:7) paremusega. Seejuures oli Gerardo`s Toys/Neemecol neljandas geimis enda servil kasutada kolm matšpalli, kuid neist ühtegi realiseerida ei suudetud. Gerardo`s Toys/Neemeco 3:1 võidu korral oleks edasipääseja selgitanud kuldne geim.

Finaalseeria Pärnu Spordikooli ja Peetri Võrkpalliklubi ning pronksiseeria Gerardo`s Toys/Neemeco ja Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK vahel peetakse kahe võiduni.