Seitsmenda järjestikuse võidu võtnud Tartu Ülikool/Bigbank tõusis tabelijuhiks

Naiste Meistriliiga tabeli tipus toimus muudatus, kui konkurentidest rohkem mänge pidanud Tartu Ülikool/Bigbank möödus ainsana kaotuseta püsivast TalTechist. Võistluspäeva teises mängus oli edukas Viljandi Metall.

Kodusaalis mänginud Tartu Ülikool/Bigbank asus Viimsi/Tallinna Ülikooli vastu avageimis 8:3 juhtima, kuid otsustavatele punktidele mindi külaliste 20:18 eduseisus. Viimsi/Tallinna Ülikool kasvatas eduseisus 23:19-ni ja võttis 25:21 tulemusega geimivõidu. Avageimis vaid 23-protsendilist rünnakuefektiivsust näidanud tartlannad panid seejärel rünnakul kõvasti juurde, lahendades teises geimis rünnakuid 46- ja kolmandas 50-protsendiliselt. Neljandas geimis oli Tartu võistkonna rünnakuefetkiivsus 27% ja kogu mängu kokkuvõttes 35%. Viimsi/Tallinna Ülikool lahendas esimeses geimis punktiks 38%, teises 25%, kolmandas 20%, neljandas 33% ja kogu mängu kokkuvõttes 30% rünnakutest.

Avageimi kaotuse järel 3:1 (21:25, 25:17, 25:15, 25:23) võiduni jõudnud Tartu naiskonna poolel kogusid Annabel Huik 14, Salme Adeele Hollas 12 ja Laura-Liisa Maiste 10 punkti. Elina Skuratovski tõi külalistele 13, Stefi Siht 12 ja Ronja Lydia Vehmanen 10 punkti. Blokipunkte märgiti võitjatele 10 ja serviässasid samuti 10, kaotajate samad näitajad olid 1 ja 5. Mängu kordus on leitav siin.

Kümne mänguga 25 punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbank tõusis uueks tabelijuhiks, täiseduga püsiv TalTech kaotab kahe vähempeetud mängu juures ühe punktiga.

Pärnu spordihoones toimunud mängus kaotas koduseinte toetust nautinud Pärnu Spordikool külla sõitnud Viljandi Metallile esimese geimi 19:25 ja teise 21:25 tulemusega. Kolmanda geimi 25:14 ja neljanda 26:24 paremusega viisid võõrustajad kohtumise otsustavasse geimi. Viiendas geimis olid paremad viljandlannad, kes saavutasid 15:12 geimivõiduga 3:2 (25:19, 25:21, 14:25, 24:26, 15:12) mänguvõidu. Mängu statistika kättesaadav ei ole.

Neljandal kohal jätkav Viljandi Metall on kogunud 11 punkti, Pärnu Spordikool hoiab kuue punktiga kaheksandat kohta. Pühapäeval kell 13 võtab Pärnu esindus kodusaalis vastu kolm kohta kõrgemal paikneva Audentese SG/Noortekoondise.