Eesti meistreid rannavolles selgitasid üle 70-aastased mehed

15. augustil selgitasid Tallinna Tehnikaülikooli Spordihoone kõrval olevatel liivaväljakutel Eesti käesoleva aasta meistreid meie kõige eakamad rannavõrkpallurid ehk M70+ vanuseklass.  

Heitlikust ilmast hoolimata tuli osalema viie paari jagu mängijaid. Eelinfo põhjal oli oodata veel mõne paari kaasalöömist, kuid kuri ja ebasõbralik ilm mõjutas neid otsuse tegemisel loobuma.

5. korda toimunud kõige eakamate rannavõrkpallurite jõukatsumisele tuli osalejaid mitmelt poolt üle Eesti – Võrust Aarne Innos, Väike-Maarjast Väino Stoltsen, Pärnust Roman Drobet ja Harri Lelle, Märjamaalt Heino Vanker, Keilast Anatoli Filomenko, Tallinnast Pekka Tiidus, Rein Raidmäe ja Lembit Kähri ning Saaremaalt Olev Kiirend.

Väärib märkimist, et Olev Kiirend (72 a.) on endine maadleja, kelle auhinnariiulil on 10 medalit seenioride kreeke-rooma maadluse MM-lt, kusjuures 8 nendest räägivad maailmameistritiitlist! Julgen arvata, et Eestis ei ole kellelgi teisel seenioriealisel spordimehel-naisel midagi samaväärset kõrvale panna.

Kui kõik paarid olid omavahel läbimänginud tulid Eesti käesoleva aasta meistriteks Aare Innos ja Väino Stoltsen. Hõbemedali said kaela pärnakad Roman Drobet ja Harri Lelle ning pronksmedali Heino Vanker (77 a.) ja Olev Kiirend.

Neljandaks jäid pealinna mehed Pekka Tiidus (80 a.) ja Rein Raidmäe. Võistluste korraldajad Anatoli Filomenko (74 a.) ja Lembit Kähri (79 a.) said nautida vaid osalemisrõõmu.

Pärast pallilahinguid avaldasid mehed tänu Aare Ruubelile Veteranide Võrkpalliliiga toimkonnast ja mõlgutasid mõtteid, et ehk õnnestub järgmisel aastal teha algust ka M75+ Eesti meistrivõistlustega.

Autor: Hillar Karm, võrkpalliveteran

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: