Saaremaa alistas Jekabpilsi ja tagas koha Credit24 Meistriliiga finaalis

Credit24 Meistriliiga Final Four´i esimeses poolfinaalis alistas Saaremaa Võrkpalliklubi 3:1 (25:21, 25:23, 29:31, 25:22) ainsa Läti esindajana nelja sekka jõudnud Jekabpilsi Luši ning tagas sellega koha homses finaalis.

Mäng kulges pigem Saaremaa meeskonna dikteerimisel, ent Jekabpils suutis nad kohati siiski surve alla panna ning võtta ühe geimivõidu.Võitjate peatreener Ioannis Kalmazidis ütles, et umbes sellist mängu ta ka ootas. “Oli täpselt nii nagu ma eeldasin, suutsime nende liidrit Šmitsi pikalt kontrolli all hoida ja see oli üks võidu võtmeid. Olime parem rünnakul, vastuvõtul, blokis ja tulemus on numbrite põhjal loogiline. Aga kolmandas geimis tegime 14 viga ja see maksis selle geimi,” sõnas peatreener. “See pani meid surve alla ja tegi närviliseks. Õnneks suutsime siiski ree peale tagasi saada, aga närvikulu oli korralik ja minu pulss oli igatahes laes.”

Saaremaa resultatiivseimana tõi Keith Pupart 23 punkti (+15), 21 silma (+9) lisas Hindrek Pulk ja 16 (+10) Carlos Wennder Lopes. Läti klubi edukaim oli Kristaps Šmits 16 punktiga (+1).

Saaremaa oli parem blokis – 17 vs 8, servil lõi Jekabpils 5 ja Saaremaa 4 ässa (vigu tegi Saaremaa 17 ja Jekabpils 14). Vastuvõtul oli parem Saaremaa – 49% vs 45% ja rünnakul samuti Saaremaa – 54% vs 43%.

Saaremaa üks liidreid Hindrek Pulk ütles, et mäng oli poolfinaalile omaselt raske. “Nagu ühele finaalturniirile kohane, tuli see võit väga raskelt. Kergelt ei anta siin midagi nagu me terve hooaja lõikes oleme näinud. Ise tuleb hambaid näidata ja siis tuleb ka tulemus,” sõnas Pulk.

Vaata Hindrek Pulga täispikka intervjuud:

Saaremaa alustas koosseisus Filip Despotovski, Hindrek Pulk, Markus Uuskari, Keith Pupart, Sauli Sinkkonen, Carlos Wennder Lopes, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Esimest geimi kontrollis Saaremaa. Keith Puparti rünnak andis kodumeeskonnale 17:14 edu, ent lätlased jõudsid veel korduvalt punkti kaugusele. Wennder Lopese võimas löök viis Saaremaa geimi lõpus 23:21 ette ning Pupart tõi geimpalli seisul 24:21 ja avageimi võitis kodumeeskond 25:21.

Teine vaatus algas paremini Jekabpilsile ning 5:7 kaotusseisus kasutas Saaremaa juhendaja Ioannis Kalmazidis esimest mõtlemisaega. Viigini jõuti seisul 12:12, kui lätlaste liider Kristaps Šmits tehnilise praagi tegi. Tasavägiselt kulgenud geimi lõpus tegutsesid kindlamalt Jekabpilsi noored mängijad ja 17:19 kaotusseisul kasutas Kalmazidis veel mõtlemisaega. Uuesti oli viik tablool seisul 21:21, misjärel pani Pulk blokiga kinni Šmitsi. Ka järgmine punkt teeniti blokiga ja sellegi teenis Saaremaa, minnes omakorda ette 23:21. Saaremaa suutis vaatamata raskele geimi algusele ka selle vaatuse võita 25:23.

Kolmandat geimi alustas Saaremaa hästi, Pulk viis võimsa pommlöögiga oma meeskonna juhtima 8:3. Geimi keskel oli tablool 16:16 viik ning geimi lõpupoole 19:19. Kolm järgmist punkti kuulusid Jekabpilsile, kes läks ette 22:19. Sellest seisust suudeti siiski välja tulla ja Saaremaa blokk andis neile matšpalli seisul 24:23. Seda ei realiseeritud. 24:24 viigilt teenis juba geimpalli Jekabpils, ent selle luhtas Pulk ja taas oli seis viigis – 25:25. Jekabpils sai teise geimpalli seisul 26:25, kuid järgmine punkt läks Saaremaale. Serviviga Pulgalt andis lätlastele uue võimaluse geim enda kasuks kallutada, kuid taas oli Pupart see, kes tabloole viigi tõi – 27:27. Jekabpils sai veel ühe võimaluse geim võita seisul 28:27, kuid servis auti. Uuesti sai Läti klubi ette 29:28 ja taas suutis Saaremaa viigistada, seisuks 29:29. Šmitsi rünnak tõi uue geimpalli Jekabpilsile 30:29 ning see suudeti ka realiseerida. Geim seega Jekabpilsile 31:29.

Neljas vaatus kulges tasavägiselt, 12:12 seisult teenis Saaremaa neli punkti järjest. Seda edu suudet hoida kuni geimi lõpuni, kus Läti klubi punkti kaugusele jõudis (18:17), ent eksis seejärel servil. Sinkkoneni blokk suurendas vahe 22:17-le, ent veel suutis Jekabpils jõuda punkti kaugusele (22:21 ja 23:22). Otsustavatel hetkedel oli Saaremaa siiski kindlam ja võitis geimi 25:22 ning mängu 3:1.

Teise finalisti selgitavad Selver Tallinn ja Bigbank Tartu.