Naiste karikavõistlustel saab alguse kahe tiitlipretendendi veerandfinaal

Teisipäeval stardib Tartu Ülikooli spordihoones naiste karikavõistluste kõige oodatum veerandfinaal, kui Tartu Ülikool/Bigbank võõrustab kahemängulise seeria avavaatuses tiitlikaitsja TalTechi.

Kaks Eesti tippnaiskonda on tänavusel hooajal omavahel kohtunud ühe korra, kui 7. oktoobril peetud Balti liiga mängus kaotas koduvõistkond Tartu Ülikool/Bigbank 1:3 (23:25, 26:24, 23:25, 21:25) tulemusega. Nimetatud kohtumises tõi Marily Lass võitjatele 24 ja Salme Adeele Hollas kaotajatele 19 punkti.

Karikavõistluste poolfinalist selgub kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemad võistkonnad võidavad ühe kohtumise, määrab edasipääseja punktide arv. Võrdsuse korral mängitakse edasipääseja selgitamiseks kuldne geim. Tulise karikavõistluste duelli esimene mäng toimub teisipäeval kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones, mängu otseülekanne asub siin. Teine kohtumine toimub 16. novembril kell 19.30 TalTechi Spordihallis.

Vastasseisule lisab põnevust fakt, et kuus viimast tiitlit on jagamisele läinud just Tartu Ülikooli ja TalTechi naiskonna vahel – Tartu Ülikool tuli Eesti karikavõitjaks 2017., 2018. ja 2021. aastal, TalTech omakorda 2019., 2020. ja 2022. aastal. Enne seda võttis TalTech tiitli ka 2014. ja 2015. aastal.

Poolfinaalis läheb paari võitja vastamisi Rae Spordikool/VIASTON-i või Audentese SG/Noortekoondisega, kes alustavad veerandfinaalseeriat 8. novembril kell 18.45 Audentese spordihoones.

Teisel tabelipoolel on poolfinaalkoha kindlustanud esiliigas mängiv Dorpat/Tartu vald/TKSK, kes ootab vastast paarist TBD Pharmatech/Kastre ja Viljandi Metall. Veerandfinaalseeria esimene mäng toimub 9. novembril kell 19.30 NET spordihallis.