Rünnakul ja servil säranud Nette Peit tüüris TalTech/Tradehouse`i finaali lävele

Naiste karikavõistluste esimene poolfinaalmäng pakkus pealtvaatajatele kolmegeimilise vastasseisu, mis lõppes TalTech/Tradehouse`i võiduga Famila/Võru Võrkpalliklubi üle.

Tund ja 2 minutit kestnud kohtumise esimeses geimis loovutas võõrsil mänginud TalTech võõrustajatele 11 punkti. Teises geimis oli külaliste paremus veelgi selgem, kui võrulannad kogusid vaid 9 punkti. Kolmandas geimis osutas Võru esindus TalTechile suuremat vastupanu, kuid ohtlikuks siiski favoriidile ei saadud – tallinlannade 25 punkti vastu koguti 13 punkti. Lõpptulemuseks kujunes seega 3:0 (11, 9, 13).

Kohtumise kokkuvõttes oli võistkondade erinevus rünnakuprotsendil 29 (TalTechil 48% ja Võrul 19%). Eriti silmapaistvalt tegutsesid võitjad teises geimis, realiseerides 52% tõstetest. Esimeses geimis oli see number 45 ja kolmandas 48 protsenti. Mõnevõrra väiksem vahe oli võistkondadel vastuvõtul, kus võitjate näitaja oli 79 protsenti ja kaotajatel 52. Nii blokis kui pallingul jäi TalTech peale punktidega 11-2.

TalTechi poolel kogusid kahekohalise punktisumma kolm pallurit, edukaim oli 16-ga Nette Peit, kelle kasutegur oli kohtumise parim +14. Rünnakul eksimatult tegutsenud Peit sai 22 tõstet, millest punktivõiduga lõppesid 12 (55%), lisas tuli nelja serviässa näol. Kadi Kullerkann lisas 12 ja Eliisa Peit 11 punkti. Võru võistkonnale tõi Eliise Hollas 7 punkti.

Korduskohtumise peavad naiskonnad 6. detsembril kell 13 TalTechi Spordihoones. Võru esinduse 3:0 või 3:1 võit viib vastasseisu kuldsesse geimi, ülejäänud tulemused esikohamatšile omakorda TalTechi. Teises poolfinaalis on vastamisi Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. Kahemängulist seeriat alustatakse 12. detsembril kell 14 Tartu Ülikooli Spordihoones, uuesti kohtutakse 13. detsembril kell 13 Audentese Spordihoones.