TalTech/Tradehouse kindlustas naiste Meistriliigas esikohta

Naiste Meistriliiga põhiturniiril kindlustas esikohta TalTech/Tradehouse, võttes kindla võidu Tartu Ülikool/Bigbanki üle.

Võõrsil mänginud TalTech oli eriti hoos esimeses ja kolmandas geimis, kus võõrustajad kogusid 14 punkti. Tasavägisemas teises geimis teenis koduvõistkond 21 punkti, mis tähendas Tallinna esinduse 3:0 (14, 21, 14) võitu. Tartu naiskond pidi kaotusega leppima ka esimeses omavahelises kohtumises, kui novembri alguses jäädi TalTechile 0:3 (-12, -19, -18) alla.

Kohtumise resultatiivseimaks tõusis 18 punkti toonud Nette Peit, realiseerides 17 rünnakut (68%) ja tuues ühe pallingupunkti. Vaid kahes geimis kaasa teinud Peit lõpetas mängu +17 punktiga. Kadi Kullerkann aitas võitjaid 13 punktiga. Annabel Huik tõi tartlannadele 11 punkti.

Avageimis koguni 55-protsendilist rünnakuefektiivsust näidanud TalTechil oli see lõpuvile ajal 49%. Tartu naiskond realiseeris 28% rünnakutest. Võitjad saavad rahule jääda ka pallinguga, mis otsepunkte tõi küll vaid viis, kuid mis oli piisavalt ohtlik, et koduvõistkonna vastuvõtt oleks kõigest 21%. TalTechi vastuvõtt oli kolme vea juures 55%.

Seitsme mänguga 18 punkti kogunud TalTech/Tradehouse kindlustas tänasega oma esikohta, edestades kolm mängu vähem pidanud Tartu Ülikool/Bigbanki 12 punktiga. Audentese SG /Noortekoondis on kolmandana kogunud 4 punkti.

Pühapäeval kell 13 läheb Tartu naiskond kodusaalis vastamisi Audentese SG/Noortekoondisega, mängu otseülekanne on nähtav SIIN. Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis on tänavusel hooajal juba kahel korral omavahel kohtunud, kui Eesti karikavõistluste poolfinaalseeria avamängus võttis 3:2 võidu Tartu ja korduskohtumises 3:0 võidu Tallinna võistkond.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.