Rakvere Viaston MK-etapil on veel konkurentsis vaid Eesti naiste esipaar, mehed jätkavad reedel põhiturniiriga

3.-6. juulini toimuval rannavõrkpalli MK-etapil Rakvere Futures by Viaston pääsesid neljapäeval naiste seas eestlastest alagrupist edasi Heleene Hollas ja Liisa Remmelg, reedel jätkuval meeste põhiturniiril tundsid esimeses ringis võidurõõmu Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar.

Üritus on kõigile pealtvaatajatele tasuta. Otsepilti näeb Delfi kogupaketi tellimusega.

Eestlastest mängisid meeste põhiturniiril esimese asetusega Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning Jaan Rebel ja Kaur Erik Kais.

Rebel ja Kais kohtusid koduse MK-etapi esimeses mängus lätlaste Kristians Fokerotsi ja Gustavs Auzinsiga ning pidid lõunanaabritele 0:2 (16:21, 19:21) alla vanduma. Ka Piik ja Korotkov jäid esimeses mängus võiduta, jäädes 0:2 (15:21, 18:21) alla leedulastele Robert Juchnevicile ja Artur Vasiljevile. Samamoodi alustasid turniiri kaotusega Nuut ja Maidle, kes kaotasid 0:2 (15:21, 13:21) Belgia paarile Louis ja Gilles Vandecaveyele. Ainsana teenisid neljapäeval võidu Nõlvak ja Tiisaar, kes mängisid veenvalt 2:0 (21:14, 21:11) üle argentiinlased Valentin Cruz Lombardo ja Valentino Abrantes Salema.

Mehed jätkavad alagrupikohtumistega reedel. Esimeste eestlastena on kell 10.50 võistlustules Nõlvak ja Tiisaar, vastasteks austraallased Solomon Bushby ja Ben Hood. Kell 11.40 jätkavad turniiri nii Nuut ja Maidle kui Rebel ja Kais, kohtudes vastavalt Austraalia esinduse Joshua Howati ja James Takkeni ning soomlaste Santeri Sireni ja Jyrki Nurmineniga. Piik ja Korotkov peavad alagrupi teise kohtumise kell 12.30, võttes mõõtu poolakate Michal Korycki ja Milosz Krukiga. Nii Nuut ja Maidle, Rebel ja Kais kui Piik ja Korotkov vajavad turniiril konkurentsis püsimiseks hädasti võitu, vastasel juhul jääb Eesti esimesel rannavõrkpalli MK-etapil edasi mängima vaid Nõlvak ja Tiisaar.

Vaata kõiki Rakvere Futures by Viaston MK-etapi meeste tulemusi.

Naiste turniiril jõudsid kahe raske võidu ja alagrupi esikohaga otse veerandfinaali Hollas ja Remmelg, kes võitsid esmalt maratonmängus 2:1 (19:21, 21:18, 24:22) Slovakkia paari Lubica Siposovat ja Martina Terenovat, seejärel samuti 2:1 (21:16, 15:21, 17:15) Anna-Lena Grünet ja Chenoa Christi Saksamaalt.

Kaks kolmegeimilist mängu Eesti esipaari füüsiliselt ära kurnanud ei ole. “Vähemalt praegu mitte, aga eks füsio laua pealt peab läbi käima ikka. Mängu ajal suurt väsimust ei tundnud,” kinnitas Remmelg.

Veerandfinaali vastase osas neil eelistusi pole, sest kõrgemate asetustega paarid on kõik korralikul tasemel. “Ma olen kindel, et need sakslannad tulevad ka lõpuks veerandisse ja sealt ehk edasi ka. Teine Saksamaa paar on samuti tugev, Ukraina on tugev – need paarid võiks laupäeva jõuda,” lausus Remmelg.

Rakvere publikut kiitsid mõlemad mängijad. “See, mis siin mängu lõpus toimus, oli ikka lahe! Külmavärinad tulid peale. Tõesti suur aitäh selle korraldamise eest,” lisas Remmelg ja Hollas oli samal arvamusel: “See oli tõesti ääretult lahe ja no väga mõnus on niimoodi mängida.”

Hollase ja Remmelga veerandfinaali vastane on veel selgumisel, variantideks Franziska Friedl ja Anja Trailovic Austriast ning Melanie Paul ja Hanna-Marie Schieder Saksamaalt. Austria ja Saksamaa paaride otsustav duell on kavas reedel kell 14.20 ning Hollase ja Remmelga veerandfinaal kell 18.

Teisi Eesti naispaare neljapäeval edu ei saatnud – Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson kaotasid alagrupi esimese mängu kanadalannadele Anna Lichtile ja Emma Glagau’le 0:2 (20:22, 13:21), teise, edasipääsu peale peetud kohtumise ülinapilt 1:2 (21:19, 24:26, 13:15) lõunanaabritele Marta Ozolinale ja Luize Skrastinale. Võiduta jäid ka Lill Kandimaa ja Grete Jürgenson, kes jäid 0:2 (12:21, 14:21) alla Leedu paarile Gerda ja Rugile Grudzinskaitele ning samuti 0:2 (9:21, 15:21) alla Austria naiskonnale Franziska Friedlile ja Anja Trailovicile. Ka Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste lõpetasid turniiri kahe kaotusega, alistudes kõigepealt 0:2 (10:21, 6:21) kõrgeima asetusega ukrainlannadele Maryna Hladunile ja Tetiana Lazarenkole, siis samuti 0:2 (19:21, 20:22) Belgia duole Annelore Bexile ja Inès Piretile.

Vaata kõiki Rakvere Futures by Viaston MK-etapi naiste tulemusi.