Rahvusnaiskond lõpetas koondisesuve võiduga Ukraina üle

Täna pidas selle suve viimase kontrollmängu Eesti rahvusnaiskond, kui kontrollkohtumises saadi Ukraina vastu 3:2 (25:20, 25:19, 21:25, 16:25, 15:12) võidu.

Ühtlasi sai naiste koondise hooaeg läbi ning uuesti näeb koduseks EM-finaalturniiriks valmistuvat koondist mängimas järgmise aasta mais.

Täna olid meie naiskonna edukaimad rünnakul nurgaründajad Kristiine Miilen ja Silvia Pertens, kes tõid vastavalt 21 (+14) ja 20 (+9) punkti. 12 silma (+5) lisas Kertu Laak. Eesti naiskond võimutses täna blokis, kust saadi 14 punkti, servil löödi 7 ässa ja eksiti 11 pallingul. Eesti vastuvõtt oli 37% ja rünnak 39%.

Ukrainlannade resultatiivseim oli 18 punktiga (+4) Oleksandra Milenko. Ukraina vastuvõtt oli 48% ja rünnak 38%, blokist saadi 9 ja servilt 3 punkti (10 viga).

Peatreener Alessandro Orefice ütles, et tänane mäng oli suve üks paremaid esitusi. “Täna tegid naised platsil väga ilusa esituse ja tasuks saime väga tugeva vastase üle võidurõõmu tunda. Sedasi on suve hea lõpetada, tunnen, et kogu pikk töö on lõpuks tulemusi andmas,” sõnas Orefice.

“Hea meel on näha, kuidas mitmed mängijad on astunud sammu edasi ja noored on suutnud naiste tasemega kohaneda. Nüüd saan rahuliku südamega klubi juurde minna ja uuel aastal siit jätkata.”

Eesti koosseis mängudes Ukraina vastu:

Sidemängijad: Karolina Kibbermann, Häli Vahula

Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann, Nora Lember

Nurgaründajad: Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Nette Peit, Sonja Siimson

Temporündajad: Eliise Hollas, Liis Kullerkann, Laura Parts, Liisbet Pill

Liberod: Kadri Kangro, Janelle Leenurm

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: