Rae Spordikool/VIASTON tõi kolmandas geimis mängu põnevust, kuid TalTech alustas poolfinaalseeriat edukalt

Naiste karikavõistluste teise poolfinaalseeria avamäng Rae Spordikool/VIASTONi ja tiitlikaitsja TalTechi vahel kujunes kolmegeimiliseks, millest kaks olid ühepoolsed.

Koduväljakul mänginud Rae Spordikool/VIASTON kogus avageimis 19 ja teises vaid 12 punkti. Kolmanda geimi alguses hoidis initsiatiivi koduvõistkond, asudes 4:1 ja 10:8 eduseisu. Võõrustajad juhtisid viimast korda seisul 19:18, misjärel kogusid külalised neli vastuseta punkti (22:19) ja saavutasid 25:22 geimivõidu. Seega teenis TalTech 163 pealtvaataja ees 3:0 (25:19, 25:12, 25:22) mänguvõidu.

48-protsendilist (21-st 10) rünnakuefektiivsust näidanud Dzintra Lember panustas võitu 14 (+6) punkti. Nette Peit assisteeris 13 punktiga, jäädes 11-ga plussi. Koduvõistkonnale tõi Liis Kiviloo 10 ja Silvia Pertens 9 punkti.

Kui Rae Spordikool/VIASTON jäi võistkonnana 9 punktiga miinusesse, siis TalTechi näitaja oli +23. Rünnakul näitasid võitjad 40-protsendilist ja kaotajad 28-protsendilist efektiivsust, pallingu vastuvõtul avaldus TalTechi paremus protsentides 39-26. Blokipunkte märgiti võitjatele üheksa ja kaotajatele kaks. Mängu kordust saab vaadata siin.

Seeria korduskohtumine toimub 6. detsembril kell 19 TalTechi spordihoones. Rae Spordikool/VIASTON peab edasipääsuks võtma 3:0 või 3:1 võidu ja seejärel olema parem ka kuldses geimis. TalTechile piisab edasipääsuks kahest geimivõidust.