Rae Spordikool/VIASTON avas Balti liiga debüütmängus punktiarve

Kui eile pidasid Optibet naiste Balti liigas esimese mängu Audentese SG/Noortekoondis ja Tartu Ülikool/Bigbank, siis täna alustasid Eesti võistkondadest turniiri ka TalTech ja liiga debütant Rae Spordikool/VIASTON. Võiduni jõudisd TalTech ja Tartu Ülikool/Bigbank.

Kodusaalis mänginud TalTech jäi avageimis Audentese SG/Noortekoondise vastu 10:14 kaotusseisu, kuid seejärel mindi 16:14 juhtima ja võeti 20:20 viigiseisult 25:23 geimivõit. Ülejäänud kaks geimi kujunesid ühepoolseks, lõppedes TalTechi 25:18 ja 25:9 võiduga, mis tähendas võõrustajate 3:0 (25:23, 25:18, 25:9) mänguvõitu.

Koduvõistkonna edusse andis 15 (+12) punktiga suurima panuse Marily Lass, kelle rünnakuefektiivsus oli 50%. Ingrid Kiisk lisas võitu 13 ja Kätriin Põld 11 punkti. Külaliste resultatiivseimaks tõusis 15 punkti kogunud Nora Lember.

TalTech lahendas rünnakuid 50- ja Audentese SG/Noortekoondis 34-protsendiliselt, servi vastuvõtul olid numbrid vastavalt 45% ja 36%. Blokis kogusid võitjad seitse ja servil kaheksa punkti, kaotajad omakorda kaks ja kaks. Mängu kordus on leitav SIIN.

Teises Eesti võistkondade omavahelises kohtumises läks võitja selgitamiseks vaja maksimaalset viit geimi, mis andsid koduvõistkond Tartu Ülikool/Bigbankile 3:2 (20:25, 25:13, 16:25, 25:20, 15:13) võidu liiga debüüdi teinud Rae Spordikool/VIASTONi üle.

Teises geimis koguni 10 punkti toonud Ave Kuusk panustas võitu 28 punkti, näidates kasutegurit +23. Salme Adeele Hollas rõõmustas kodupublikut 15 ja Annabel Huik 10 punktiga. Külaliste poolel lõpetas Silvia Pertens mängu 22 (+12), Merili Kõrvel 16, Liis Kiviloo 15 ja Kristel Moor 14 punktiga.

Kui servi vastuvõtul olid kindlamad kaotajad (40%-26%), siis rünnakul omakorda võitjad (43%-35%). Serviässasid lõid mõlemad naiskonnad üheksa. Blokipunkte kogunes võõrustajatele 9 ja külalistele 14. Mängu saab uuesti vaadata SIIN.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN