Eesti istevõrkpallikoondis osaleb esmakordselt Euroopa liigas

Eesti istevõrkpallikoondis osaleb esmakordselt Euroopa liiga turniiril, mis toimub 18.-19. septembril Prantsusmaal Lyonis. Eesti võistkond mängib pronksiliigas. 

Kui juulikuus said Eesti istevõrkpallurid rahvusvahelisi kogemusi Sloveenia rannavõrkpalliturniirilt, siis Prantsusmaale sõitvad mehed esindavad koondist esmakordselt. Eesti koondise vastasteks on Prantsusmaa ja Tšehhi ning mõlema võistkonnaga peetakse kaks mängu.

Koondise kapten Margus Hoop sõnab, et vastased on korralikud, sest mõlemad meeskonnad osalevad oktoobris ka Euroopa meistrivõistlustel: “lähme andma kõva lahingut. Eesmärk on saada jalg ukse vahele ehk Euroopa istevõrkpalliperre. Eelmistest turniiridest jäi mulje, et meie tase läheb iga mänguga aina paremaks, seega võistlusformaat (kaks mängu iga võistkonnaga) peaks meile hästi sobima. Võistkonnas on sel korral ka uusi liikmeid, kuid enamus mehi on koos mänginud juba pikalt, seega ei tohiks uute sulandumine olla liialt keeruline.” Kapten naljatles, et kolme hulka saamine ei ole sellel korral ilmselt piisav eesmärk, seega võetakse eesmärgiks vähemalt finaalis mängimine.

Nädal enne pronksiliiga turniiri lihvib võistkond vormi Norras Stavangeris, kus kohalikul turniiril osalevad lisaks Eesti koondisele ka neli Norra klubivõistkonda ning Suurbritannia istevõrkpalli rahvusnaiskond. Eesti võistkonna koosseis: Margus Hoop, Marek Piirimägi, Tarmo Lepik, Rene Hinrikus, Ivan Smirnov, Emil Hiiesalu, Ott Jõesaar, Alar Õige, peatreener Meelis Stamm, abitreener/manager Laura Milk.

Võistlustele minekut toetavad Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Invaspordi Liit ja Eesti Kaitsevägi.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: