Rae SK/VIASTON ja Audentese SG/NK pidasid Balti liigas viiegeimilise põnevusmängu

Naiste Balti liigas kohtusid omavahel Eesti võistkonnad, kes vajasid võitja selgitamiseks viit geimi.

Kahe esimese geimi järel tundus, et võõrsil mänginud Rae Spordikool/VIASTON võtab kiire võidu, kui koduvõistkond Audentese SG/Noortekoondis kogus esimeses ja teises geimis võrdselt 19 punkti. Seejärel said enda mängu käima ka võõrustajad, kes olid kolmandas geimis paremad 25:20 ja neljandas 25:22 tulemusega. Otsustavas viiendas geimis asus Rae naiskond 4:0 eduseisu ja vastast enam ohtlikult lähedale ei lubanud — külalised saavutasid 15:8 geimivõiduga 3:2 (25:19, 25:19, 20:25, 22:25, 15:8) mänguvõidu.

Liis Kiviloo tõi võitjatele 16, Silvia Pertens 15, Hanna Pajula 13 ja Mirjam Karoliine Kask 9 punkti. Kaotajate resultatiivseimana kogus Nora Lember 21 punkti. Karlotta Kattai lisas 20 ja Freia Liisa Palk 11 punkti.

Tasavägist lõpptulemust kinnitavad ka statistilised näitajad, kui mõlemad naiskonnad lahendasid punktiks 38% rünnakutest ja kogusid blokis seitse punkti. Serviässasid kogunes koduvõistkonnale kaheksa ja külalistele kuus.

28 punkti kogunud Rae Spordikool/VIASTON tõusis turniiritabelis teiseks, kaks mängu vähem pidanud tiitlikaitsja Kaunas on noppinud 26 punkti. Kuuendaks kerkinud Audentese SG/Noortekoondisel on koos 18 punkti. 19. jaanauril kell 19 võõrustab tabelijuht TalTech seitsmendal kohal paiknevat Tartu Ülikool/Bigbanki.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN