Peetri Võrkpalliklubi pääses kuldse geimiga finaali

Kahemängulised naiste esiliiga poolfinaalseeriad selgitasid kaks naiskonda, kes jätkavad heitlust esikoha nimel. Kuldmedali eest hakkavad finaalseerias mängima Neemeco ja Peetri Võrkpalliklubi.

Eelnevalt oli finaalkoha kindlustanud põhiturniiril kolmandaks tulnud Neemeco, kes oli poolfinaalseerias 3:2 ja 3:1 üle põhiturniiri teisena lõpetanud Saaremaast.

Teise poolfinaalseeria avamängus kodusaalis 0:3 (17:25, 20:25, 22:25) kaotuse saanud Peetri Võrkpalliklubi (põhiturniiri neljas) vajas tänasest korduskohtumisest Dorpat/Tartu vald/TKSK (põhiturniiri esimene) vastu edasipääsuks 3:0 või 3:1 mänguvõitu ja seejärel paremust ka kuldses geimis, millega saadi edukalt hakkama. Katoliku Hariduskeskuse võimlas toimunud vastasseis lõppes Peetri esinduse 3:1 (19:25, 25:10, 25:23, 25:21) paremusega, misjärel võideti kuldne geim 15:12 tulemusega.

Peetri naiskond mängis finaalis ka kahel eelneval hooajal, kui Pärnu Spordikooli järel saavutati hõbemedal. Finaalseeria Neemeco ja Peetri Võrkpalliklubi ning pronksiseeria Dorpat/Tartu vald/TKSK ja Saaremaa vahel peetakse kahe võiduni.

5.-6. koha seeria esimeses mängus võitis Rae Spordikool 3:2 (25:11, 13:25, 25:22, 23:25, 15:12) resultaadiga koduväljakueelist omanud Olerex Tartu. Korduskohtumises jäi Rae naiskond peale 3:0 (25:18, 25:15, 29:27) tulemusega ja saavutas hooaja kokkuvõttes viienda koha. Olerex Tartu lõpetas hooaja kuuenda kohaga.