Põnevusmängu võitnud Tallinna Ülikool tõusis neljandaks, Ave Kuusk püstitas hooaja punktirekordi

Naiste Meistriliiga peeti täna üks mäng, kui Tartus kohtusid Tartu Ülikool/Bigbank ja Tallinna Ülikool. Võrdsete vastaste mängus läks vaja maksimaalset viit geimi.

Enne tänast turniiritabelis viiendal kohal paiknenud Tallinna esindus võitis avageimi 25:20, kuid kaotas teise 21:25 ja kolmanda 28:30 tulemusega. Seejärel tõid külalised mängu pöörde, võites nii neljanda kui viienda geimi, saavutades magusa 3:2 (20, -21, -28, 22, 10) võidu.

Naiste Meistriliiga hooaja punktirekordi püstitanud Ave Kuusk panustas 46-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures võitu 28 punkti, jäädes 18-ga plussi. Maret Kuuse aitas võitjaid 15 ja Merilyn Jõearu 11 punktiga. Ingris Suvi tõi kaotajatele 19, parimana neli ässa löönud Ingrid Kiisk 17, Katariina Vengerfeldt 15 ja seitsme blokipunktiga säranud Agnes Karm 13 punkti.

Lisaks lõpptulemusele olid tasavägised ka võistkondade statistilised näitajad. Rünnakul jäi protsentidega 38-36 peale Tallinna Ülikool ja servi vastuvõtul 39-38 samuti Tallinna esindus, servil oli ühe punktiga (11-10) parem Tartu naiskond. Blokipunkte kogusid võitjad 11 ja kaotajad 10. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Kui põhiturniiri võidu on kindlustanud TalTech/Tradehouse ja teise koha Tartu Ülikool/Bigbank, siis kohad kolmandast viiendani on endiselt lahtised. Tallinna Ülikool tõusis tänase võiduga neljandaks, olles kogunud kaks võitu ja kuus punkti. Sama saldo on ka viiendks langenud Audentese SG/Noortekoondisel. Kolme võidu ja kaheksa punktiga hoiab kolmandat kohta Famila/Võru Võrkpalliklubi.

Pühapäeval kell 15 mängivad Audentese Spordihoones koduvõistkond Audentese SG/Noortekoondis ja Tartu Ülikool/Bigbank, kohtumise otseülekanne on nähtav SIIN. Põhiturniiri lõpetab Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikooli vastasseis.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.