Selver Tallinn võttis Oliver Orava vedamisel liigas seitsmenda järjestikuse võidu

Paarinädalane mängupaus ei ole Selver Tallinna hoogu Credit24 Meistriliigas pidurdanud, kui selle aasta esimeses mängus alistati Pärnu Võrkpalliklubi kindlalt 3:0. Kodumeeskond Pärnu suutis geimides võtta vaid 16, 16 ja 14 punkti. Võidu teenis ka Bigbank Tartu. 

Selveri võistkonna kõige resultatiivsemaks meheks kerkis nurgaründaja Oliver Orav 17 punktiga, kusjuures mehe efektiivsus oli pea uskumatu +16. 11/+7 punkti lisas diagonaalründaja Renee Teppan, 7/+7 jäi tempomehe Mihkel Varblase ning 7/+3 teise nurgaründaja Kristo Kollo arvele. Kaotajate poolel tõid parimatena Toms Svans 10/+8 ja Atvars Ozolins 9/+2 punkti.

Selver ületas Pärnut praktiliselt kõikides elementides. Serviässad 7-2, blokipunktid 11-2 pealinna meeskonna kasuks, rünnakute õnnestumine 56% versus 39%. Vaid vastuvõtt oli pärnakatel täna parem – protsendid kodumeeskonna kasuks 54-41. Mängu statistika leiab SIIT.

„Tuli veidi kergemini kui arvasin,“ kommenteeris tulemust Selver Tallinn peatreener Rainer Vassiljev, aga nägi ka parandamise ruumi: „saime väga hästi hakkama oma rünnakuga, kuigi meil oli liiga palju probleeme esimese ja teise puutega. Saime väga palju blokipidurdusi, aga ma arvan, et oleksime pidanud veel rohkem selliseid palle kaitsest üles mängima. Tean ka põhjust, miks meil mitmed puuted ebaõnnestusid, oleme praegu päris palju jõusaalis aega veetnud ja seepärast ei saagi kõik puuted olla filigraansed. Kokkuvõttes olen siiski väga rahul, eriti hästi sujus sidemängija (Renet Vanker – toim.) koostöö ründajatega ning ka serv töötas meil korralikult.“

Pärnu Võrkpalliklubi peatreener Avo Keel oli arusaadavalt pettunud: „nagu tänane resultaat näitab, siis puhkus ei ole meeste mänguvormile hästi mõjunud. Eriti hämmastav on see, et me ei oska kõrgeid palle mängida. Selliste pallide mängimiseks peab olema osavust ja loovust, peab blokki nägema, kuulmise ja lõhna järgi on väga raske võita selliseid mänge.“

Võistluspäev algas TalTechi spordihoones, kus uut aastat tabeli 7. kohal alustanud tehnikaülikooli meeskond võõrustas 2. kohal asuvat Bigbank Tartut. Taltech võitis detsembri alguses oma kodusaalis Aadu Luukase karikasarja poolfinaali esimese mängu ja seetõttu oli enne mängu intriig õhus, ometi Janis Sirelpuu hoolealused teist korda favoriiti üllatada ei suutnud. Tasavägist mängu jagus seekord vaid esimeseks geimiks, kokkuvõttes oli Bigbank Tartu täna kindlalt parem 3:0 (25:23, 25:16, 25:19).

Võitjate poolel oli resultatiivseim nurgaründaja Albert Hurt 16/+10 punktiga. Diagonaalründaja Siim Põlluäär ja teine nurk Märt Tammearu lisasid kumbki 9 punkti. Samuti tegi suurepärase mängu tartlaste sidemängija Kert Toobal, kes lisaks mängu orkestreerimisele tõi ise 7/+7 punkti, sealhulgas 3 serviässa ja 2 blokipunkti. Kaotajate poolel tõi nurgaründaja Valentin Kordas oma meeskonnale 14/+6 punkti.

Credit24 Meistriliiga järgmine mäng toimub juba homme, kui Pärnu Võrkpalliklubi sõidab külla TalTechile. Mäng algab Tehnikaülikooli spordihoones kell 17, kohtumise otseülekanne on nähtav Kanal12 vahendusel.

 

Tabeliseis on nähtav SIIN

 

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: