Naiste Meistriliigas selgusid veerandfinaalpaarid

Naiste Meistriliiga põhiturniiri eelviimases mängus kohtusid kolmapäeval Rae Spordikool/VIASTON ja Tartu Ülikool/Bigbank.

Kodusaalis mänginud Rae Spordikool/VIASTON jäi kolme geimi järel kaotusseisu, kuid neljanda geimi 25:17 paremusega viidi vastasseis viiendasse geimi. Otsustavas geimis põnevust ei tekkinud, kui tartlannad võtsid 15:6 geimivõiduga 3:2 (25:13, 25:27, 25:22, 17:25, 15:6) mänguvõidu.

Kolmes geimis mänginud Ingrid Kiisk panustas võitu 19 punkti. Ingris Suvi lisas võitjatele 16, Annabel Huik 12 ja viis serviässa löönud Kaili Laanemets 10 puntki. Merili Kõrvel rõõmustas kodupublikut 22, Mirjam Karoliine Kask 16, Marie Pohlak 12 ja Liisa Põldma 10 punktiga.

Nii servi vastuvõtul, rünnakul kui blokipunktide arvestuses olid võistkonnad sisuliselt võrdsed – koduvõistkonna poolt vaadatuna vastavalt 43%-45%, 39%-37%  ja 9-9. Serviässasid lõid tartlannad 14, eksides seejuures kaheksal korral. Kaotajad lõid kümne eksimuse juures kuus ässa.

Põhiturniiri teise koha kindlustanud Tartu Ülikool/Bigbank kogus 25 punkti, viiendaks jäänud Rae Spordikool/VIASTON lõpetas põhiturniiri 15 punktiga. Põhiturniiri viimases mängus lähevad 21. veebruaril kell 20 Viljandis vastamisi põhiturniiril kolmanda koha saavutanud Viljandi Metall ja kuuenda koha hõivanud TBD Pharmatech Tartu.

Tänasega said selgeks ka veerandfinaalpaarid, kui Tartu Ülikool/Bigbank mängib poolfinaalkoha eest Viimsi/Tallinna Ülikooliga, Viljandi Metall TBD Pharmatech Tartuga ja BARRUS/Võru Võrkpalliklubi Rae Spordikool/VIASTONiga. TalTech/Tradehouse kindlustas põhiturniiri võiduga koha poolfinaalis.