Naiste Liigade oktoobrikuu parim mängija on Marily Lass

Tiitlikaitsja TalTech kindlustas eile koha Eesti karikavõistluste poolfinaalis, kui veerandfinaali kordusmängus võideti Tartu Ülikool/Bigbanki. Kohtumise eel autasustati oktoobrikuu parimat mängijat, kelleks osutus TalTechis mängiv Marily Lass.

Lass käis oktoobris väljakul kaheksas kohtumises, mis kõik lõppesid koduklubi võiduga. Oktoobrikuu parim mängija kogus neljas möödunud kuul toimunud Balti liiga vastasseisus kokku 61 punkti, millest 24 tulid 3:1 võidumängus Tartu Ülikool/Bigbanki vastu. Nimetatud vastasseisus oli Lassi kasutegur +17. 15 punkti märgiti oktoobrikuu parima mängija arvele kohtumises Audentes SG/Noortekoondisega, 11 tiitlikaitsja Kaunase VDU-ga ja 11 eelmise hooaja finalist Jonavos Aušrinega, keda kõiki TalTech 3:0 tulemusega võitis.

Eesti meistrivõistlustel võttis TalTech eelmisel kuul kolm 3:0 võitu. Kohtumises Viimsi/Tallinna Ülikooliga vaid avageimis mänginud Lass tõi 4 ja Viljandi Metalliga 16 punkti. Lisaks võitis tabelijuht Pärnu Spordikooli.

Lassi juhtimisel astus TalTech oktoobris suure sammu Eesti karikavõistluste poolfinaali suunas, kui veerandfinaalseeria esimeses mängus võideti 3:1 tulemusega Tartu Ülikool/Bigbanki. Kuu parim mängija panustas koduklubi parimana võitu 17 punkti.

Kuu parimat mängijat valivad kõik Naiste Liigade toimkonda kuuluvad treenerid (9) ja teda autasustatakse EuroVolley 2023 meenetega.