Tiitlikaitsja Tartu Bigbank astus suure sammu Aadu Luukase karikavõistluste finaali poole

Täna peeti Aadu Luukase karikavõistlustel esimene poolfinaalmäng, kui Pärnu Võrkpalliklubi võõrustas tiitlikaitsja Tartu Bigbanki. 

Põnevaid momente oli mängus omajagu – eriti teises vaatuses – ent lõpuks pidi Pärnu kodus vastu võtma 0:3 (18:25, 28:30, 21:25) kaotuse ja nii astus Bigbank suure sammu karikafinaali poole.

Korduskohtumine toimub Tartus pühapäeval, 26. novembril kell 17.00. 

Täna tõid Tartu poolel võrdselt 13 punkti nii Timo Lõhmus (+1) kui Andris Širjakovs (+10), Daniel Matheney lisas 12 punkti (+10) ning Martti Juhkami 10 silma (+5).

Pärnu meeskonna rünnakuid vedas Renee Teppan, kelle arvele kogunes 21 punkti (+12), Tony Tammiksaar ja Jörgen Vanamõisa lisasid kumbki 9 punkti (+1 ja +5) ning Andrus Raadik 7 silma (+2).

Blokis olid 9 vs 6 üle Pärnu mängijad, 5 blokki pani Vanamõisa. Servil lõid tartlased 5 ässa Pärnu 3 vastu (eksimusi tegi Tartu 6 ja Pärnu 17). Vastuvõtul oli 50% vs 46% parem Pärnu, rünnakul 46% vs 43% Bigbank.

Teises poolfinaalis kohtuvad Selver/TalTech ja Võru Barrus Võrkpalliklubi, selle paari avamäng peetakse laupäeval, 25. novembril.

Karikavõistlustel mängitakse kõigis paarides kuni finaalini kahemängulised seeriad. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Naiste ja meeste finaalid mängitakse 16. detsembril Pärnus.

Vaata ajakava ja tulemusi.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: