Meeste esiliigas selgusid veerandfinaalpaarid

Meeste esiliiga põhiturniir jõudis täna kulminatsioonini, kui viimases voorus selgusid veerandfinaalpaarid.

Selver Tallinn Spordikool võitis kodusaalis 3:0 (25:21, 25:17, 25:17) IMsport/Türi, EstNor/Kiili 3:1 (25:16, 18:25, 27:25, 25:22) Advokaadibüroo Premium/Rae valla ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubi samuti koduseinte toetusel 3:1 (24:26, 25:21, 25:14, 25:16) Audentese SG/Noortekoondise. Jan Solovjov ja Madis Parrol panustasid EstNor/Kiili võitu 15 ning Siim Melles Advokaadibüroo Premium/Rae vallale 18 punkti.

Danpower/Võru Võrkpalliklubi kaotas kodusaalis 0:3 (20:25, 15:25, 11:25) tabelijuht Tallinna Ülikoolile ja Põltsamaa Võrkpalliklubi koduses Felixhallis 1:3 (25:18, 19:25, 21:25, 23:25) EMÜ/Structurale. Kiilis toimunud mängu saab uuesti vaadata siin ja Rakveres peetud kohtumist siin. Kogu hooaja statistika on leitav siin.

Põhiturniiri parim Tallinna Ülikool ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubi kogusid võrdselt 47 punkti, kuid Tallinna meeskond kogus 16 ja Rakvere esindus 15 võitu. Kolmanda koha hõivanud EMÜ/Structura saavutas 42, neljandaks tulnud Selver Tallinn Spordikool 34, viienda koha hõivanud COOLBET Pärnu 32 ja kuuendale reale platseerunud Audentese SG/Noortekoondis 30 punkti. Danpower/Võru VK (29 punkti) lõpetas põhiturniiri seitsmendana, EstNor/Kiili (28) kaheksandana, Advokaadibüroo Premium/Rae vald (26) üheksandana, Põltsamaa Võrkpalliklubi (12) kümnendana ja IMsport/Türi (3) üheteistkümnendana.

Veerandfinaalides lähevad omavahel vastamisi põhiturniiri parim Tallinna Ülikool ja kaheksas meeskond EstNor/Kiili. BMF/Rakvere Võrkpalliklubi (põhiturniiri 2.) mängib Danpower/Võru Võrkpalliklubiga (7.), EMÜ/Structura (3.) Audentese SG/Noortekoondisega (6.) ja Selver Tallinn Spordikool (4.) COOLBET Pärnuga (5.).

Kahe võiduni peetavate veerandfinaalseeriate avamängud toimuvad 9. ja korduskohtumised 10. märtsil, vajadusel kolmandad mängud on kavas 16. märtsil. Teised ja vajadusel kolmandad mängud peetakse põhiturniiri tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.