Audentese SG/Noortekoondis pööras kaotusseisu võiduks

Sarnaselt eilsele toimus ka täna Optibet naiste Balti liigas kaks Eesti võistkondade omavahelist mängu. Võiduni jõudsid Audentese SG/Noortekoondis ja TalTech/Tradehouse.

Audentese Spordihoones toimunud kohtumises kuulusid kaks esimest geimi võõrsil mänginud Barrus/Võru Võrkpalliklubile. Seejuures oli võõrustajatel avageimis 24:20 seisul kasutada neli geimpalli, kuid ühtegi neist realiseerida ei õnnestunud. Seejärel sai enda mängu paremini käima ka koduvõistkond, kes võttis kolme järjestikuse geimivõiduga 3:2 (24:26, 20:25, 25:18, 25:23, 15:10) mänguvõidu. Audentese SG/Noortekoondise jaoks oli tegemist magusa revanšiga, sest hooaja avamängus lepiti Võru võistkonna vastu 1:3 kaotusega.

Nora Lember panustas võitu 27, Carmel Vares 21 ja silmapaistvat 59-protsendilist rünnakuefektiivsust (32-st 19) näidanud Karlotta Kattai 20 punkti. Salme Adeele Hollas vastas külaliste poolel 20, Haide Haring 11 ja Liis Kranich 9 punktiga. Audentese SG/Noortekoondis saab rahule jääda enda 45-protsendilise rünnakuefektiivsusega, kuid miinuspoolele tuleb kanda 21 serviviga. Võrulannade rünnakuefektiivsus oli 27%  ja servivigu tehti kuus. Mängu saab uuesti vaadata SIIN.

Teine Eesti naiskondade omavaheline kohtumine kestis kolm geimi ja lõppes kodupubliku ees mänginud TalTech/Tradehouse`i 3:0 (25:23, 25:20, 25:18) võiduga Tartu Ülikool/Bigbanki üle. Mängu jooksul vaid ühe omavea teinud Kätriin Põld tõi võitjatele 16 punkti. Milja Raitis assisteeris 13 ja Maren Mõrd 10 punktiga. Liisbet Pill kogus Tartu võistkonna ridades 11 ja Laura Liisa Maiste 10 punkti.

TalTechi võidu võtmeks kujunes ohtlik serv, mille abil teeniti 14 punkti. Vigu kogunes seejuures vaid viis ehk servil jäädi üheksa punktiga plussi. Tartlannad jäid servil omakorda neljaga miinusesse – üheksa vea juures löödi viis ässa. Kohtumise kordus on leitav SIIN.

Kõik kümme mängu võitnud TalTech/Tradehouse`il on turniiritabelis parimana kirjas 29 punkti, Jonavos Aušrine järgneb teisena 22 punktiga. Seitsmendana jätkaval Tartu Ülikool/Bigbankil on koos 10 ja kaheksandana jätkaval Audentese SG/Noortekoondisel 9 punkti. Üheksandaks tõusnud Barrus/Võru Võrkpalliklubi on teeninud seitse punkti.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN