U19 koondis kohtub EM-valikturniiril Türgi, Kosovo ja Ungariga

U19 neidude rahvuskoondis alustab sel nädalal Kosovos Pristinas mänge Euroopa meistrivõistluste valiksarjas teises ringis. Mängudest näeb otsepilti volley.ee Facebookis.

Eesti koondise vastaseks on I-alagrupis lisaks võõrustajatele Türgi ja Ungari eakaaslased.

Kokku on üheksa alagruppi ja kõikide alagruppide võitjad tagavad otse koha finaalturniiril. Peale võitjate pääsevad kõigi alagruppide peale kaheksa paremuselt järgmist naiskonda kolmandasse ringi.

Koondise peatreener Anatoli Kuprijanovitš peab turniiril lootma mängijate meistriliiga karastusele ja varasemalt tehtud tööle. Ka see koondis pole pea kaks aastat saanud koroonaviiruse tõttu mängida.

“Et tüdrukud mängivad naiste meistriliigas, kus medalimägude seeriad venisid väga pikaks, siis ei ole ma saanud neid koondise trennidesse. Seega tuleb loota tüdrukute karastusele naiste liigas. Läksin Rae naiskonna teiseks treeneriks ka selle mõttega, et nii saan ka koondise vaateväljas olevaid teiste võistkondade tüdrukuid läbi hooaja näha. Ja selle pealt saan öelda, et Audentese tüdrukud on väga tublid olnud ning nende mängukvaliteediga saab rahule jääda ja ka teistega, kes on põhirolli kandnud. Loodan ka, et Audentese tüdrukutele annab pronksi võitmine positiivseid emotsioone kaasa ka sellele turniirile,” sõnas Kuprijanovitš, kes sai koondisega kaks ja pool päeva treenida märtsi vaheajal, kolmapäeval mängiti 2006/2007 koondisega üks kontrollmäng.

“Murekohaks on tihe mängugraafik noortes ja ka naistes, mistõttu on mitmed mängijad piiri peal, neid kimbutavad nii vigastused kui väsimus. Mitmed põhimängijad, kes kaks aastat tagasi koondises suurt rolli kandsid, on vigastuste tõttu eemale jäänud – eriti raske on seis tempoosakonnas. Aga saame hakkama, tüdrukud on hingelt võitlejad ja eks näis, millega valiksarjas hakkama suudame saada.”

Türgi on viimane Euroopa meister, Ungari ja Kosovo peaks olema Eestiga sarnasemal tasemel. “Hea, et esimene mäng on Kosovoga, saame sisse elada. Aga kindlasti ei saa neidki alahinnata, Balkanimaad on alati ohtlikud. Meie peamine eesmärk on kindlasti Ungari, et saaksime alagrupist teisena edasi,” lisas peatreener.

Eesti koondise koosseis valikturniiril: Karlotta Kattai, Sonja Siimson, Stefi Siht, Häli Vahula, Janelle Leenurm, Kadri Kangro, Mirjam Kurik, Nora Lember, Elina Lebedeva, Salme Adeele Hollas, Anni Sankmann, Johanna Sova.

Peatreener Anatoli Kuprijanovitš, abitreener Kaisa Kirikal, füsioterapeut Brit Marleen Õismaa, mänedžer Laura Milk.

Eesti koondise ajakava:

8. aprill kell 20.00 Eesti – Kosovo

9. aprill kell 20.00 Türgi – Eesti

10. aprill kell 20.00 Ungari – Eesti

Vaata kogu ajakava ja tulemusi. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: