Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar piirdusid Gstaadis kahe mänguga

Käimasoleval nädalal võõrustab Šveitsi mägiküla Gstaad rannavõrkpalli maailma paremikku, kes paneb paika neljatärnilise maailmakarikaetapi paremusjärjestuse. Kõrgetasemelisel turniiril tegid kaasa ka Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kes alagrupist edasi ei jõudnud. 

Maailma edetabelis 32. kohal paiknev Eesti duo pääses otse põhiturniirile, kus F-alagrupis jäädi esmalt 1:2 (17, -19, -10) tulemusega alla maailma edetabelis 17 kohta kõrgemal asuvale Poola paarile Grzegorz Fijalek ja Michal Brylile.

Seejärel läksid eestlased vastamisi Ameerika Ühendriikide paari Chaim Schalki ja Theodore Brunneriga, kellel oli enne tänast samuti kirjas üks kaotus. Tänavusel hooajal koos mängimist alustanud Schalk ja Brunner meie paarile suurt sõnaõigust ei jätnud, võites esimese geimi 21:14 ja teise 21:16 resultaadiga.

Ameerika Ühendriikide võistkond tagas võiduga koha play-offis, Nõlvakule ja Tiisaarele läks kirja 25. koht. Põneva faktina tasub märkimist, et 35-aastane Schalk esindas 2016. aasta Rio olümpial Kanadat ja saavutas koos Ben Saxtoniga 9. koha, kuid hakkas 2019. aastal USA-d esindama.

 

 

 

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: