Kolm kuud kestnud Viljandimaa liiga pakkus mängurõõmu pea 120-le võrkpallurile

Viljandimaal said veebruari alguses hoo sisse kohalikud meistrivõistlused meeste võrkpallis. Kolme kuu jooksul mängisid kahes liigas kokku pea 120 inimest nii maakonna seest kui ka külalisvõistkondadena väljaspoolt Viljandimaad.

Võistlused toimusid kahes liigas. Esimeses liigas sai näha kõrgetasemelist võrkpalli, sest mängijaid oli nii Eesti esi- kui meistriliigst. Esiliiga võitja krooniti ka Viljandi maakonna meistriks võrkpallis. Teine liiga pakkus väljundit noorte võistkondadele ja sõpruskondadele.

Ühe korraldaja Anete Loreen Saare sõnul teeb rõõmu, et nii paljud sisustasid oma õhtuid võrkpalli mängides. “Eriti oli seda sära näha just teises liigas, neil oli iga kodumäng suureks sündmuseks. Paljudel ülemise liiga meestel oli juba pikk hooaeg seljataga kas Eesti meistri-, esi- või rahvaliigas,” sõnas Saar.

Turniiri lõpus toimus finaalpäev Viljandi Spordihoones, kus kõik võistkonnad mängisid oma viimase kohamängu ning selgus lõppjärjestus. Tase oli ühtlane ning pinget jagus viimaste punktideni, sest mõlema liiga kullamängud lõppesid viiegeimilise duelliga. Kui muidu sarnastel turniiridel pealtvaatajaid napib, siis Viljandisse oli kohale meelitatud rohkesti publikut ja kaasaelajaid.

“Finaalide ajal oli saalis meeleolu võimas – publikut oli palju ning korraldajatega viisime mängude eel läbi meeskondade tutvustuse nagu kõrgliigadeski. Kindlasti jääb see kogemus mõnele mängijale pikaks ajaks meelde. Võistluste tagasiside on seni olnud oodatust positiivsem, seega plaanime järgmisel aastal uuesti korraldada veel paremini ja veel suuremalt,” andis Saar vihjeid tulevikuplaanide kohta.

Viljandimaa meistriks krooniti EHL Profiles, teise liiga võitis Mulgi Valla meeskond.

Lõppjärjestus:

Esimene liiga:

  1. EHL Profiles
  2. Viljandi Vald I
  3. Tõrva Pall
  4. Viljandi Vald II

Teine liiga:

  1. Mulgi Vald
  2. VK Sei7se
  3. AKG
  4. O2
  5. Ugala
  6. Tõrva VK

EHL Profiles mängis järgmises koosseisus: Kermo Toobal, Mattias Püvi, Siim Päid, Lennart Sova, Nils-Holger Sova, Ragnar Pähn, Gert-Marti Õunap, Mairo Maalinn, Ainar Arula, Ott Šeffer, Risto Laan, Miko Reimann.

Mulgi Vald mängis järgmises koosseisus: Ralf Kahu, Viljar Kahu, Anders Olaf Hendrik, Kristjan Hanni, Steven Tihomirov, Simon Teiss, Priit Oks, Marten Toders, Romet Arak, Kristjan Tafenau, Gerdo Pool, Teet Meerits.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: