Kelly Metsamärt tõi põhiturniiri viimases mängus 29 punkti, esimene veerandfinaal juba teisipäeval

Pühapäeval tõmmati naiste Meistriliiga põhiturniirile joon alla, kui viimases mängus kohtusid Viljandi Metall ja BARRUS/Võru Võrkpalliklubi.

Kuigi tabeliseisu arvestades mängul enam kaalu ei olnud, kujunes vastasseis põnevaks. Koduväljakueelist omanud Viljandi võitis kindlalt esimese geimi, kaotas seejärel teise ja kallutas enda kasuks tasavägise kolmanda. Ka neljandas geimis olid paremad viljandlannad, kes saavutasid 3:1 (25:10, 21:25, 27:25, 25:15) mänguvõidu.

Võitjate mänguvankrit vedanud Kelly Metsamärt püstitas hooaja isikliku punktirekordi, tuues +19 punkti juures 29 punkti. Metsamärt realiseeris 49-st tõstets 23 (47%), lisas ühe blokipunkti ja servis mängu parimana viis ässa. Maria Allik assisteeris 12 ja Kaisa Rei 11 punktiga. Haide Haring ja Liisa Provotorov tõid võrulannadele 9 punkti.

Võru esindus jäi eelkõige hätta rünnakul, lüües punktiks 25% rünnakutest. Viljandi naiskonna rünnakuefektiivsus oli 40%. Blokipunkte kogusid mõlemad võistkonnad neli.

Põhiturniiri kuuendana lõpetanud Viljandi Metall kogus 19 ja üheksanda kohaga ainsana veerandfinaali ukse taha jäänud BARRUS/Võru Võrkpalliklubi neli punkti.

TalTech (põhiturniiri 1.) mängib kahe võiduni kestvas veerandfinaalseerias Pärnu Spordikooliga (8.), Rae Spordikool/VIASTON (2.) Viimsi/Tallinna Ülikooliga (7.), Tartu Ülikool/Bigbank (3.) Viljandi Metalliga (6.) ja Audentese SG /Noortekoondis (4.) TBD Pharmatech/Kastrega (5.).

Esimene veerandfinaalmäng toimub juba 13. veebruaril, kui kell 17.45 kohtuvad Tuule Spordihoones Rae Spordikool/VIASTON ja Viimsi/Tallinna Ülikool.